Apple Telefon Değişimi Nasıl Oluyor?

Apple yeni cihaz değişimi kaç gün sürer?

Apple Yetkili Servis Sağlayıcılarımızın birçoğu ekran onarımı gibi bazı onarımlar için aynı gün içinde servis sunar. Teknisyenin iPhone’unuzu bir Apple Onarım Merkezine göndermesi gerekirse aygıtınız en çok 11 iş günü sonunda teslim alınmaya hazır hale gelir.

Değişim cihazları sıfır mı?

Değişim cihazları Swap denilen ve sıfır ayarında olan cihazlardır.

Apple onarım merkezine giden cihaz değişir mi?

Teknisyenlerin İnisiyatifi ve Cihaz Değişimi Apple Onarım merkezlerinin iş yükünü azaltmaları için yapabilecekleri en iyi şey cihaz değişimidir. Apple Onarım Merkezi çalışanlarının sistem dışında hareket etmesi mümkün değildir.

iPhone garantiye verirken ne yapmalıyım?

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı servise hazırlama

  1. iOS aygıtınızı yedekleyin.
  2. Apple Kimliği parolanızı hazır bulundurun.
  3. iPhone ‘unuzun pil servisine ihtiyacı varsa aygıtı teslim ederken mümkünse pil yüzdesinin %30 veya daha az olmasını sağlayın.

iPhone hangi durumlarda değişim yapıyor?

Genellikle iphone 7 modellerinde karşılaşılan telefon konuşması esnasında sesin karşı tarafa gitmemesi, ses gelmemesi gibi durumlarda cihaz değişimi yapılır. Titreşim, face ID, Wİ-Fİ bağlantı sorunları, telefonun yavaşlaması ve donması gibi arızalarda da cihaz değişimi yapılmaktadır.

iPhone telefon bozulunca yenisi verilir mi?

Garanti kapsamında değiştirilen iPhone modelleri her ne kadar kullanılmamış sıfır ürünler de olsa, garanti süresi eski telefon üzeriden devam eder. Yani bir yıl garantisi kalan bir iPhone, garanti kapsamında değiştirilirse yeni iPhone cihazının garantisi de bir yıl ile sınırlı kalır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Arabada Telefon Nasıl Şarj Edilir?

Swap sifir ürün ne demektir?

Swap (Değişim) Ürün Nedir? Garanti çerçevesinde Apple servise arızalı olarak giden cihazın yerine verilen sıfır yeni cihaza denir. Eğer cihazınız üç kez aynı sorun nedeniyle bozulursa ve tamir edilemezse onun yerine sıfır bir ürün verilir. İşte bu da swap üründür.

Değişim telefon ne demek?

Arızalı iPhone telefonun yerine verilen telefona denir. Apple Store ‘larda teknik servis hizmeti yoktur, bu tür durumlarda arızalı telefonu sizden teslim alırlar ve yerine yeni hiç kullanılmamış bir telefon verirler.

AppleCare onarım merkezi nedir?

AppleCare for Enterprise Hüküm ve Koşullarına tabi olmak üzere müşterinin Garanti Kapsamındaki Ekipman donanımı için şu ülke veya bölgelerde onarım ve değiştirme servisi sunulur. Müşteriler Garanti Kapsamındaki Ekipmanın konumuna bağlı olarak yerinde servis için uygun olabilir.

iPhone garantiye gitmiş mi?

mysupport.apple.com adresine gidin. Apple Kimliğinizle giriş yapın. Aygıtınızı seçin. Donanım onarımları ve teknik destek de dahil olmak üzere uygun olduğunuz destek hizmetleriyle ilgili ayrıntıları görebilirsiniz.

Telefonla teknik destek süresi doldu ne demek?

Bu ibare, bu desteğin yurt dışında bedelli olduğu için bir süre sonra yani 90 gün sonra, otomatik çıkar sayfada. Yani ülkemizde bu uyarıyı görün veya görmeyin ücretsiz olarak Apple üzerinden telefonla destek alabilirsiniz.

iPhone pil sağlığı kaç olunca garanti?

iPhone Sahipleri Piliniz 500 tam şarj döngüsü boyunca orijinal kapasitesinin %80’ine kadarını koruyacak şekilde tasarlanmıştır. 2 yıllık garanti, arızalı bir pil için servis işlemlerini de kapsar.

Apple Türkiye garantiye nasıl gönderilir?

Apple garanti kapsamındaki servisi şu seçeneklerden biri yoluyla sağlar: (i) Bizzat teslimli servis. Apple, Apple Ürününüzü fiziksel teslim ile servis sunan bir Apple Satış Mağazası’na veya AASP noktasına iade etmenizi isteyebilir. Apple Ürününüz, servis göreceği Apple Onarım Servisi (“ARS”) noktasına gönderilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector