FAQ: 33 Hangi Ülkenin Telefon Kodu?

33 hangi ilin telefon kodu?

Ülkemizden Fransa aranmak istendiğinde aranacak kişinin telefon numarasının başına mutlaka ülke kodu girilmelidir. Fransa’nın ise ülke kodu 33 ‘dür. Bunun dışında alan kodu da girilmelidir.

4474 nerenin telefon kodu?

Birleşik Krallık: + 4474 – Yerel numara.

Telefon alan kodları neye göre?

Ülkelerin kodları Uluslararası Telekomünikasyon Birliği(ITU) tarafından atanıyor. Yukarıdaki maddelerden de anlaşılacağı gibi uluslararası numaraların verilmesi, ülkelerin coğrafi konumlarına göre oluyor. Ancak bazı ülkeler sonradan numara değişikliği yaparak coğrafi konumlarından farklı bir numaraya geçiş yapabiliyor.

93 hangi ulkenin telefon kodu?

+ 93, Afganistan’a ait uluslararası telefon kodudur.

+32 Hangi ülkenin telefon kodu?

32 Belçika’nın alan kodudur. Avrupa Birliğinin kurucu üyesi olan Belçika Krallığı Batı Avrupa’da bulunmaktadır. Kuzeybatıda Kuzey Denizi, kuzeyde Hollanda, güneybatıda Fransa, doğuda Lüksemburg ve Almanya ile sınırı vardır.

0081 nerenin alan kodu?

81 numaralı telefon kodu Asya kıtasında bulunan Japonya ülkesine ait bir telefon kodudur. + 81 numaralı telefon kodu Asya kıtasında bulunan ve bağımsız bir devlet olan Japonya ülkesine aittir.

+49 Hangi ülkeye ait?

Bu kapsamda Almanya’ya yapılan aramalarda 0049 yahut 49 kodu ile iletişim kurulmasının sağlanması mümkün hale gelmektedir.

+1 Hangi ülke?

1 alan kodu Amerika Birleşik Devletleri’ne aittir. Kuzey Amerika, Kanada ve Meksika arasında hem Kuzey Atlantik Okyanusu hem de Kuzey Pasifik Okyanusu arasında yer alır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Yurtdışına Telefon Nasıl Açılır?

Şehir numaraları neye göre verilir?

Kısa cevap Kadranlı telefonlarda en hızlı çevrilebilen numaralara göre. Bunun sebebi, şehir kodları sisteminin tuşlu telefonların icadından çok önce kurulmuş olmasıdır. Bütün sistem, kadranlı telefonlar esas alınarak geliştirilmişti.

Türkiyenin telefon kodu kaç?

90 Nerenin Alan Kodu? Telefon kodlarından birisi de +90 kodudur. Bu kod ülkemize, yani Türkiye’ye aittir. Böylelikle Gelen aramaların başında +90 kodu bulunuyor ise bu Türkiye’den gelen bir arama olduğu ülke kodlarından anlaşılır.

90 850 nerenin telefon kodu?

Eğer sizin telefonunuz + 850 ile aranmışsa bilin ki Kuzey Kore’den aranıyorsunuz anlamına gelir. Bu numara 0850 ile karıştırılmamalıdır. Çünkü 0850 numaraların kodu + 90 dır, yani Türkiye’ye aittir. Lakin + 850 kodu doğrudan Kuzey Kore’ye aittir.

92 plaka hangi ile ait?

92 Nerenin Alan Kodu? 92, Pakistan’ın alan kodudur. Pakistan, saf veya temiz anlamına gelen Farsça bir kelime olan pak kelimesinden ve yer anlamına gelen Hintçe bir kelime olan “istan” kelimesinden türetilmiştir. Pakistan, Saf Yer veya Saf Toprak anlamına gelir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector