FAQ: Askerde Hangi Telefon Serbest?

Askerde hangi saatlerde telefon serbest?

Askere gitmeden önce kendi hattınızı kullanabilirsiniz ancak numaranızı Askercell’e taşımak gerekiyor. Askerlere özel GSM hattını kullanabilirsiniz. Bu hat belirli saatler içinde iletişime açılıyor ve belirlenen saatlerde de iletişime kapatılıyor. Yani 08.00 ile 18.00 saatleri arasında hat açık olmuyor.

Usta birliğinde telefon serbest mi?

Hattınızı kullanırken yalnızca belirlediğiniz bu numaraları arayabiliyor ve mesajlaşabiliyorsunuz. Bu Askercell hattınızla birlikte hem usta birliğinde hem de acemi birliğinde telefon kullanmanız mümkün. ASKERDE TELEFON KULLANMAK YASAK MI? Ancak kamerası ve internet özelliği olmayan telefonları kullanmak serbesttir.

Askerde hangi telefonlar kullanılır?

Asker telefonu modelleri:

 • Samsung SM-B310E.
 • Nokia 106.
 • Nokia 100.
 • Nokia 216.
 • Nokia 210.
 • Samsung GT-E1205.
 • Samsung B350E.
 • Motorola L6.

Bedelli askerlere telefon serbest mi?

Kameralı veya akıllı telefon diye adlandırılan telefonlar kesinlikle içeri alınmamakta olup, teslim edebileceğiniz emanet bölümü de bulunmamaktadır. Götürenlerin de girişte, PTT’nin mobil şubesi olarak adlandırılan kargo şubesi ile telefonlarını ailesine veya yakınlarına göndermesi gerekmektedir.

Her isteyen askerde kalabilir mi?

Asker olmak isteyen ancak bunu başaramamış insanlar için ikinci bir şans ise askere gittikten sonra kalıcı olmaktır. Askere gittikten sonra belirli şartlara uyuyorsanız kesinlikle kalıcı olabiliyorsunuz. Askeri personel ihtiyacının artması ile birlikte uzman erbaş ya da yedek subayken askerde kalmak mümkün olabiliyor.

You might be interested:  FAQ: Telefon Kapalıyken Nerede Olduğunu Bulma?

Askerde radyolu telefon yasak mı?

Askerde akıllı telefon kullanmak yasaktır. Askere gittiğinizde, kamerası ve mobil internet özelliği olmayan bir telefon kullanmanız serbesttir. İnternet kullanımı, kamerası, müzik, radyo ve film oynatma özellikleri bulunmayan tüm telefonları askerde kullanabilirsiniz.

Usta birliği kaç gün?

Gün bazında ele alındığı zaman ise er ve erbaşlar için 180 günlük bir süreç ön plana çıkıyor. Yedek astsubay ve yedek Subaylar için ise 360 günlük bir askerlik süresi bulunmaktadır.

Askerlikte bir gün nasıl geçer?

İlk gün genellikle zor geçer. Alışık olunmayan bir ortamdır ve genellikle de özellikle acemilikte daha sert muameleye maruz kalınır. İlk gün isim, soy isim ve memleketin söylenmesine dayanan, ‘tekmil’ olarak bilinen söz öbeği tekrarlanır.

Askerde usta birliği nedir?

Askerlikte acemi birliğinde bir aylık bir eğitim aldıktan sonraki adres ise usta birliği olmaktadır. Usta birliği askerlerin terhis tarihine kadar usun süreli olarak kalacakları yerdir. Uzun süreli olarak usta birliğinde askerler temel askerlik görevini yapmak üzere burada bulunacaklardır.

Askerde neler yasak?

Elektronik eşyalar: Kışlada elektrikli ve elektronik eşyaların kullanımı yasaktır. Elektrikle çalışançay ve kahve makinesi gibi eşyaları sokmak ceza alınmasına neden olur. Fotoğraf makinesi, kamera,ses kayıt cihazı ve radyo gibi eşyalar da güvenlik açığı oluşturacağı için yasaktır.

Askerde hangi malzemeler veriliyor?

Askerde neler veriliyor?

 • Parka (1 adet)
 • Elbise – Apoletsiz (1 adet)
 • Gömlek – Apoletsiz (1 adet)
 • Yazlık ve kışlık şapka (1 adet)
 • Eşofman Takımı (1 adet)
 • Pijama takımı (1 adet)
 • Kışlık ya da yazlık bot (1 adet)
 • Spor ayakkabısı (1 adet)

Askerde cep telefonu neden yasak?

bir süre sonra cep telefonları yanında olan askerlerin ve rütbeli personelin askeri hizmetlerde aksaklık yaratacagı ve istihbarat anlamında zaafiyete neden olacağı gerekçesiyle bu telefonlar birlik komutanlarınca emirler yayınlanarak toplatıldı ve birliklere getirilmeleri engellendi.

You might be interested:  Telefon Ne Ise Yarar?

Komutanlar akıllı telefon kullanabilir mi?

– ” Akıllı telefona” izin yok Erbaş ve erlerin kışlada kullanacakları telefonların ” akıllı telefon ” olmasına da izin verilmeyecek. Çalışma kapsamında askerlere telefonlarını şarj etmeleri konusunda da kolaylık sağlanacak. Erbaş ve erler bunun için yatakhanelerdeki prizleri kullanabilecek.

2021 Askerlik kaç ay?

İlk ayı temel askerlik eğitiminden oluşan bu hizmet yedek subay ve astsubaylar için 12 ay olarak uygulanıyor. Yeni Kanun Teklifinde, askerlik süresinin uzatılmasına dair ek bir karar bulunmuyor.

Bedelli askerlik neden gerekli?

Bedelli askerlik, Türkiye’de Osmanlı döneminden bu yana aralıklarla zorunlu askerliğe alternatif olarak süre kısalması karşılığı nakit bedel ödenmesi mantığına dayanan bir uygulamadır. Uygulamanın dayandırıldığı gerekçeler ordunun ve devletin maddi ihtiyaçları ve bireylerin işlerini kaybetmemeleridir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector