FAQ: Çentikli Telefon Ne Demek?

iPhone neden çentikli?

Peki çentik neden var ve nasıl kalkar? iPhone X’dan beri gördüğümüz çentiğin varlık sebebi Face ID. Mevcut iPhone modellerinin çentik kısmında hoparlör, mikrofon ve ön kameranın dışında Face ID’yi mümkün kılan Nokta Projektörü, Kızılötesi Kamera ve Işık Projektörü bulunuyor.

Su damlası ekran nedir?

Bu dokunmatik ekran, elektrot çiftleri arasındaki yükü ölçmek yerine ekranda bulunan tek bir elektrot ile sizin bulunduğunuz zemin arasındaki yük artışını ölçüyor. Su damlaları zeminle temas etmediğinden, telefonun yazılımı onları daha iyi görmezden gelebiliyor. İki yöntemin tek dokunmatik ekranda birleştirilmesi.

Telefonda Centik ne demek?

Sonuçta çentik denen şey, bir sınırlamanın sonucuydu: sensörleri ve kulaklığı ekranın içine veya başka bir yere koyamadığınız için ekranın bir kısmını devre dışı bırakmak zorunda kalıyordunuz. Bugün Oppo Find X ve Vivo Nex gibi bazı telefonlar, ön kamerayı elektrikli bir mekanizmayla telefonun içinde saklıyor.

Redmi Note 9 çentik ne işe yarar?

Bir çok telefon üreticisi bunu yazılım açısından çözüyor. Xiaomi Mi 9, son zamanların en iyi telefonlarından. Elbette ortada damla çentik denilen bir kısım bulunuyor. Çentiğin yanları da ekranı büyük göstermek için ekran olarak kullanılıyor.

Çentikli ekran ne işe yarar?

Mobil dünyaya yeni bir soluk getiren (notch) çentik tasarım temel olarak telefon ekranından daha üstün bir deneyimle faydalanmamızı amaçlıyor. Örneğin; hepimizin bildiği üzere ön kamera, kızılötesi gibi ihtiyaçlar telefonun üst ön kısmında belli bir kare alanı kaplıyor.

You might be interested:  FAQ: Telefon Gizliden Nasıl Çıkarılır Avea?

iPhone 13 te çentik olacak mı?

YENİ İPHONE 13 ‘ TE ÇENTİK. Apple her zamanki gibi ürünü sır gibi saklıyor. Ancak LeaksApplePro hesabı tarafından iPhone 13 Pro’nun son tasarımı paylaşıldı. Apple’ın çentik kısmını oldukça küçülttüğü görülüyor.

Çentik ne demektir?

i. (< çent-i-k) Bir şeyin kenarında çok ufak bir parçanın kopması veya bıçakla koparılması sûretiyle meydana gelen yâhut tabiî olarak bulunan küçük bir girinti şeklindeki oyukcuk, kertik, tırtık: Çürümüş frenk inciri gibi hem iri hem çentik birkaç çürük diş (Nâmık Kemal).

Çentik nedir tıp?

Çentik: Doğuştan gelen veya sonradan kazanılan bir takım hasarlar sonucunda tam olarak kızlık zarının tabanına kadar inmeyen yırtıklara verilen addır.

Çentik gizleme ne demek?

Ekran altı kamera teknolojisi geliyor Galaxy telefonlardaki çentik gizleme seçeneği ekranın üst kısmına siyah bir şerit ekleyerek ön kameranın gizlenmesini sağlıyordu. Böylelikle kullanıcılar göz zevklerini bozan çentikten, yazılımsal bir çözümle kurtulmuş oluyorlardı.

Redmi Note 8 rahatsız etme modu nedir?

Rahatsız Etmeyin moduyla telefonunuzu sessize alabilirsiniz. Bu mod sesi kapatabilir, titreşimi durdurabilir ve görsel bildirimleri engelleyebilir. Nelerin engelleneceğini ve nelere izin verileceğini seçebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector