FAQ: Ithalatçı Firma Garantili Telefon Ne Demek?

Xiaomi ithalatçı garantili ne demek?

İthalatçı garantisi, firmanın büyük firmaların cihazlarını yurtdışından getirmesinin ardından vermiş olduğu garanti anlamına gelmektedir. Büyük firmaların ürünlerini yurt dışından alınması ile gerçekleşen ithalatın ardından verilen garanti ile tüketici hakları koruma altına alınmaktadır.

Ithalatçı firma garantili ürün alınır mı?

İthalatçı garantisine sahip ürün, Türkiye garantisine sahip ürün kadar olmasa da kısmen, garanti ve servisten yararlanabileceğiniz ürün türüdür. Ancak yaptığınız işlerde riski minimum seviyede tutan biriyseniz, Türkiye garantili yani distribütör garantili cihazları tercih etmek sizin adınıza en doğru karar olacaktır.

Cep telefonu Türkiye garantili ne demek?

Distribütör garantisi nedir? ( Türkiye Garantili ) Herhangi bir elektronik cihazı veya akıllı telefonu satın alırken Türkiye Garantili veya Distribütör Garantili ifadesini görüyorsanız, bu satıcı firmanın Türkiye ‘de resmi olarak faaliyet gösterdiği ve ürüne garanti sunduğu anlamına geliyor.

Ithalatçı garantili olunca ne oluyor?

Bu cihazlar da garanti kapsamındadır ancak bu garantiden marka değil ithalatçı firma sorumludur. İthalatçı garantili bir cihaz satın aldınız ve sorunla karşılaştınız, bu durumda muhatabınız ithalatçı firma olacaktır. Birçok markanın yetkili servisinde ithalatçı garantili cihazlar için hizmet verilmemektedir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Çalınan Telefon Savcılık Ne Kadar Sürede Bulunur?

Ithalatçı garantili alınır mı?

İthalatçı firma, ithal ettiği ve pazarladığı ürünlerin garantisini kendi karşılıyor. Anlaştığı bir servisle arıza ve tamir işlemlerini yaptırıyor. Distribütör garantili üründe, üretici firma anlaştığı veya kendi adına açtığı servislerle garanti kapsamı içinde ücretsiz tamir işlemlerini yapıyor.

Xiaomi Türkiye garantili mi ithalatçı garantili mi?

Türkiye garantili ürünler Xiaomi desteğine sahip olurken, ithalatçı garantili ürünlerde tüketicilerin muhatabı, ürünü satın aldığı ithalatçı oluyor. Ayrıca şu anda da ithalatçı garantisiyle ürün satın almak mümkün. Hatta bu ürünler, Türkiye garantili cihazlara nispeten daha uygun fiyatlı oluyor.

Xiaomi Redmi Note 9 ithalatçı garantili ne demek?

Satılacak ürünün kendi firması ile bu aracı arasında bir anlaşma vardır. Bu şekilde iş yapan firmaların vermiş olduğu garanti ithalatçı garantisidir. Bu durumda ürünleriniz arızalandığı zaman yetkili servis tarafından tamiratı gerçekleştirilmemektedir.

Ithalatçı firma garantili telefonlar orjinal mı?

İthal telefonlar ile replika telefonlar birbirine karıştırılmamalıdır. İthal telefonlar orjinal ürünlerdir. Ama yine de distribitör ile ithalatçı firma arasındaki fiyat farkı 200TL den az ise distribitör cihazları tercih etmenizde yarar var.

Ithalat yolu ile kayıt altına alınan IMEI ne demek?

Günümüzde birçok akıllı telefon yurt dışından ithalat yoluyla getirilmektedir. İthalat yoluyla kaydedilen IMEI daha detaylı açıklamak gerekirse, yasal yollarla Türkiye’ye getirilmiş ve ithalatçı firma tarafından BTK’ya kayıt ettirilmiş telefonların kimlik numarasıdır.

Oppo Türkiye garantili ne demek?

Garantimiz, Ürünlerin kendisine, ithalatçısına ve satıcısına karşı düzenlenen ilgili ulusal yasal hakları tamamlayacak şekilde OPPO tarafından verilmektedir. Bu nedenle garanti, yürürlükte olan yasalardaki hakları etkilemez yada değiştirmez. ürünler: Dahili pil, kulaklık, USB kablo,şarj cihazı vb.

Apple Türkiye garantili olduğunu nasıl anlaşılır?

iPHONE CİHAZLARDA GARANTİ SORGULAMA İŞLEMİ iPhone cihazların garanti süresini sorgulamak için öncelikle, cihazın seri numarasını bilmeniz gerekiyor. Bunun için Ayarlar’a girerek Genel seçeneğinde Hakkında kısmına girmeniz yeterli. Cihazınızın seri numarasını öğrendikten sonra Apple ‘ın garanti durumu sayfasına tıklayın.

You might be interested:  381 Telefon Kodu Hangi Ülkenin?

Cep telefonu distribütör garantisi nedir?

Distribütör garantili cihaz firmanın resmi olarak Türkiye’de satmış olduğu ve garanti verdiği ürünü içerir. Yani üretici firmanın vermiş olduğu bir garantidir. Diğer bir garanti çeşidi olan ithalatçı garantili cihazlarda satın aldığınız üründe üretici firmanın rolünden söz etmek mümkün değildir.

Cep telefonu yenilenmiş ne demek?

Yenilenmiş telefon, ambalajından çıkarılan telefonların yazılımsal, donanımsal ve kozmetik olarak yenilenmesinin ardından tekrar satışa sunulması çıkarılması olarak biliniyor. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, yenilenmiş ürün nitelikli cep telefonlarının KDV oranı yüzde 1’e indirildi. 3

Apple resmi distribütör garantili ne demek?

Apple Türkiye ya da distribütör garantili iPhone demek, firmanın resmi olarak Türkiye’de sattığı ürününe resmi olarak destek verdiği ürün anlamına gelir. Bu durumda doğrudan Apple ile temas kurarsınız, telefonunuzun tamir edilmesi için ona yollarsınız ve gerekeni de Apple yapar.

KVK ürün nedir?

KVK Teknoloji Ürünleri ve Ticaret A.Ş., Açılımı (Mehmet Emin Karamehmet, Murat Vargı, Osman Kavala’nın soyadlarının baş harfleriyle oluşmuş Türkiye merkezli bir cep telefonu distribütörüdür. KVK Teknoloji Ürünleri Ticaret A.Ş. ‘ ye bağlı Türkiye genelinde 7 Bölge Satış Müdürlüğü bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector