FAQ: Telefon Ekran Koruyucu Nasıl Çıkarılır?

Cep telefonu koruyucu cam nasıl çıkarılır?

Adımlar

 1. Camı saç kurutma makinesi ile düşük ayarda 15 saniye ısıt. Isı, camın arkasındaki yapıştırıcıyı gevşeterek camın çıkarılmasını kolaylaştırır.
 2. Camın bir köşesini tırnağınla kaldır.
 3. Parmaklarını camın altına doğru hareket ettir.
 4. Kırılmaz camı yavaşça ve aynı oranda kaldırıp çıkar.

Kırılmaz cam sökülüp tekrar takılır mı?

Online olarak sipariş verilerek de kırılmaz cama sahip olunabiliyor. Böyle bir sorun yaşandığında kırılmaz camın çıkarılması ve yeniden muntazam bir şekilde takılması mümkündür. Elbette çok yıpranmış ve ekrana yapışma özelliğini kaybetmiş olan kırılmaz camları yeniden kullanmak pek doğru olmaz.

Ekran koruyucu cam nasıl temizlenir?

More videos on YouTube

 1. Elinize kredi kartı veya benzeri bir cisim alın.
 2. Büyük baloncukları kredi kartının kenarıyla bastırarak dışarı itin.
 3. Küçük baloncuklar için kartın köşesini kullanın.
 4. Tozdan dolayı oluşmuş baloncuklar için bir bantla koruyucuyu kaldırın.
 5. Başka bir bantla toz parçacıklarını temizleyin.

Telefon ekran koruyucu film nasıl takılır?

Ekran koruyucunun yapışkan kısmına dokunma. Tıpkı CD tutar gibi tut (yani alt yüzeyine dokunmadan). Ekran koruyucuyu takmak için en iyi zaman, telefonun fabrika ambalajını açtıktan sonrasıdır. Ekran koruyucunun arka katmanını söktükten sonra, yapışkan yüzeyi yere bakacak biçimde tut.

Nano ekran koruyucu ne demek?

Nano Glass ise esnek yapılıdır ve bu sayede ekranın kenarlarında daha iyi sonuçlar verir. Nano Glass temperli camlara oranla ekranda daha fazla yer kaplar ve daha ince yapılıdır. İki ürün de 9H sertliktedir. Yani anahtar gibi sert metallere karşı dayanıklıdır yüzeylerinde çizilme olmaz ve parmak izi bırakmazlar.

You might be interested:  FAQ: Iphone Telefon Nasıl Açılır?

UV yapıştırıcı nasıl sökülür?

Saç kurutma makinesiyle ekranı ısıtın 20-25 cm uzaklıktan. Yapışkan eski haline dönecektir, böylece sökmeniz daha basit olacak.

Kırılmaz cam korur mu?

Kırılmaz cam yapısı itibariyle normal cama nazaran çok daha dayanıklı bir cam türü olarak bilinir. Yüksek sıcaklıklara ve çeşitli darbelere karşı dayanıklı olan bu cam türü elbette sert darbeler nedeni ile çatlayıp kırılabilir ancak boncuk boncuk parçalandığı için ne telefona ne de kullanıcıya zarar vermez.

Jelli ekran koruyucu zararlı mi?

Bu arada sıvı ekran koruyucuların telefonlara herhangi bir zararı bulunmuyor. Telefonu orjinal haliyle kullanmak isteyenler için ideal bir ürün. Doğru uygulandığı takdirde telefonunuzu uzun süre koruyacaktır.

Temperli cam ne demek?

Temperli cam, bir tür güvenlik camı’dır. Orijinal camın, mukavemetini arttırmak için termal olarak işlenir, bu da çoğu uygulama için sıklıkla ihtiyaç duyulan daha güçlü ve daha güvenli bir cam formunu oluşturur.

LCD ekran temizliği nasıl yapılır?

Eşit miktarda su ve sirkeyi birbirine karıştırın. Hazırladığınız karışıma batırdığınız mikrofiber bezi iyice sıkın ve kapalı olan televizyon ekranını dairesel hareketlerle nazikçe silmeye başlayın. Son olarak kuruduktan sona iz kalmaması için bir başka mikrofiber bez ile kurulamayı ihmal etmeyin.

Ekran koruyucusu nasıl değiştirilir?

Ayarlar > Kişiselleştirme > Kilit ekranınagidin ve ekran koruyucu ayarları’nı seçin. Ekran Koruyucu Ayarları penceresinde açılan listeden bir ekran koruyucu seçin.

Ekran koruyucu cam kesilir mi?

Piyasadaki diğer cam çeşitleri gibi temperli camlar da kırılır. Ancak diğer camlardan en büyük farkı kırıldığında son derece küçük parçalara ayrılması, bir anlamda tuzla buz olmasıdır. Temperli camların en önemli özelliklerinden bir diğeri ise kesilemiyor oluşudur.

Telefon ekran koruyucu nasıl değiştirilir?

Ekran koruyucunuzu ayarlama

 1. Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Ekran Gelişmiş Ekran koruyucu. Geçerli ekran koruyucu ‘ya dokunun.
 3. Bir seçeneğe: Saat: Bir dijital veya analog saat gösterir. Saatinizi seçmek veya ekranınızın parlaklığını azaltmak için “Saat” seçeneğinin yanındaki Ayarlar’a dokunun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector