FAQ: Telefon Seri Numarasi Nasil Ogrenilir?

Cep telefonu seri numarası nerede yazar?

Seri numara barkodun direkt altında yer alır. Seri numara kasanın arkasında bulunabilir.

Telefonumun IMEI nosunu nasıl öğrenirim?

Günümüz akıllı telefonlarında da eski telefonlarda olduğu gibi *#06# ile öğrenebilirsiniz. IMEI numarası cihazınızın seri numarasıdır. Telefonunuzun IMEI numarasını kimse ile paylaşmamanızda fayda var çünkü son yıllarda yurtdışından getirilen kaçak cihazlar IMEI kopyalama yöntemi ile sahte kayıt altına alınabiliyor.

Eski telefonumun IMEI numarasını nasıl öğrenebilirim?

Telefonunuz ister çok eski ister çok yeni olsun, arama ekranından *#06# tuşladığınızda cihazınızın IMEI numarası karşınıza çıkar. Bunun çalışması için bazı cihazlarda GÖNDER düğmesine basmanız gerekebilir.

Telefon seri numarası nedir?

Seri numarası tek bir ürünü belirlemektedir (ürünün kimlik numarasıdır). Örneğin her cep telefonunun ayırdedici bir IMEI numarası bulunur ve bu numara telefonların markası ve modeli aynı olsa dahi her telefon için farklıdır. Bir IMEI numarası bir telefonu göstermektedir.

Telefon ID numarası nasıl bulunur?

IMEI numarasını herhangi bir telefondan evrensel kodu çevirerek öğrenebilirsin. Telefondan *#06#’yı tuşla. IMEI numarası Ara veya Gönder düğmesine dokunmana gerek kalmadan, numarayı tuşladığın anda görünecektir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Telefon Aktarma Nasıl Olur?

Roborock seri numarası nerede yazar?

AKIM 58W NOT: Seri numarası robotun altındaki etikette yer almaktadır.

IMEI numarası kopyalanmış ne yapmalıyım?

IMEI ‘nizin kopyalandığında tarafınıza BTK tarafından bir kısa mesaj gönderiliyor. Bu mesajda telefonunuzun IMEI numarasının klonlandığı ve 1 ay içinde kapatılacağı yazıyor. İşte bu noktada ya telefonu aldığınız yere ya da direkt BTK’ya (0312 294 94 94) başvurmanız gerekiyor.

Imalat yoluyla kaydedilen IMEI kapanır mı?

Yurt dışından gelen telefonlar için IMEI kaydı şarttır. Eğer IMEI kaydı yapılmazsa Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından gelen uyarı mesajı ile beraber verilen süre içerisinde telefonunuz kullanıma kapatılmaktadır. IMEI kaydı yapılan telefonlarda bu sorun yaşanmamaktadır.

Telefonu nerden aldığım nasıl öğrenebilirim?

Cihazın kayıtlı olup olmadığı; e-Devlet kapısı üzerinden ( https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama ) veya BTK Bilgi ve İhbar Merkezi (Tüketici İletişim Merkezi-120) aranarak öğrenilebilmektedir.

IMEI numarası Klonlanmistir cihaz 30 gün içinde Kapatilacaktir ne demek?

Cep telefonunuza “cihazınız 30 gün içerisinde kapatılacaktır, satın aldığınız yere başvurunuz” şeklinde bir mesaj gelirse cep telefonunuzun IMEI numarası klonlanmış yani kopyalanmış ve başka bir telefonda kullanılıyor demektir. Bu numaralar genelde telefonun arkasında bataryanın alt kısmında yazmaktadır.

BTK kayıt bulunamadı ne demek?

BTK, Türkiye’deki Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’dur. Kaydetmezseniz BTK ‘dan IMEI’nizin kayıtlı olmadığını bildiren bir uyarı alırsınız. iPhone veya iPad’inizdeki (Wi-Fi + Cellular) durum çubuğunda Servis Yok ifadesi görüntülenir ve Türkiye’deki mobil ağlara erişemezsiniz.

IMEI Kayıt dışı olursa ne olur?

BTK sisteminde IMEI numarası olmayan bir telefon, 120 gün içerisinde sistem tarafından devre dışı edilir. Bu da gerekirse iPhone X’iniz olsun arama dahi yapamayacağınız anlamına geliyor.

Samsung ürün seri numarası nedir?

Telefonun arkasına yazıyor veya Ayarlar > Cihaz hakkında > Durum yolunu takip ederek öğrenebilirsiniz.

You might be interested:  Soru: Telefon Hangi Amaç Için Yapıldı?

IMEI numarası ile seri numarası aynı mı?

Uluslararası Mobil Cihaz Kodu ( IMEI ) numarası, cihazınızın sahip olduğu benzersiz bir tanımlama ya da seri numarasıdır.

Telefon seri no değişir mi?

Her akıllı telefonun kendisine özgü bir seri numarası bulunmaktadır. Her telefon için akıllı telefon üreticisi farklı bir seri numarası atıyor. Hücresel şebekede bulunan IMEI numarasını değiştiremezken, seri numarasını çeşitli uygulama ve yöntemler sayesinde geçici olarak değiştirebiliyorsunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector