Hızlı Cevap: 380 Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait?

359 ile başlayan telefon numarası hangi ülkeye aittir?

359 telefon kodu Bulgaristan’ın uluslararası telefon kodudur. Bulgaristan’da çok sayıda Türk vatandaşı yaşamaktadır. Aileleri ile iletişime girmek isteyen Türk vatandaşları 359 telefon kodu ile telefon araması yapıyorlar.

358 hangi ülkenin alan kodu?

358 telefon alan kodu Amasya iline aittir.

385 alan kodu neresi?

385 numaralı telefon kodu ise Avrupa kıtasında yer alan Hırvatistan ülkesine ait bir telefon kodudur. Avrupa kıtasında bulunan Hırvatistan’ın telefon kodu + 385 numaralı koddur. Yurtdışından gelen aramalarda telefon numarasının önünde + 385 numarası yer alıyor ise bu gelen arama Hırvatistan ülkesinden yapılmış demektir.

375 hangi ilin telefon kodu?

Belarus ülkesi dışında bulunan telefon sahiplerine ülkeden bir arama gerçekleştirildiğinde telefon numarasının başında 375 kodu belirir. Bu sayede bu aramanın Belarus ülkesinden gerçekleştirildiği anlaşılır.

+353 Numarası nedir?

+ 353 numaralı alan kodu Atlas Okyanusunda bulunan İrlanda ülkesine ait bir koddur. Uluslararası gelen telefon aramalarında arayan numaranın başındaki kod + 353 numaralı kod ise bu arama İrlanda ülkesinden yapılıyor demektir.

0 392 nerenin alan kodu?

392 ülke alan kodu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti alan kodudur.

001 Hangi Ülkenin telefon kodu?

1 alan kodu Amerika Birleşik Devletleri’ne aittir. Kuzey Amerika, Kanada ve Meksika arasında hem Kuzey Atlantik Okyanusu hem de Kuzey Pasifik Okyanusu arasında yer alır.

You might be interested:  FAQ: Telefon Kamerasından Izlendiğimi Nasıl Anlarim?

352 alan kodu hangi ile ait?

352 Nerenin Telefon Kodu? Türkiye’de yer alan illerin alan kodları bulunur. 352 numaralı alan kodları ise bu kodlardan birisidir. 352 numaralı alan kodu ülkemizde Kayseri iline ait bir telefon kodudur. Kayseri ülkemizde İç Anadolu Bölgesinde bulunan bir ildir.

+354 Hangi ülke?

İzlanda ülkesi Avrupa’nın en küçük ülkesidir. Uluslararası telefon kodu da + 354 olarak belirlenmiştir.

Türkiye ülke kodu nedir?

Telefon kodlarından birisi de +90 kodudur. Bu kod ülkemize, yani Türkiye’ye aittir. Böylelikle Gelen aramaların başında +90 kodu bulunuyor ise bu Türkiye’den gelen bir arama olduğu ülke kodlarından anlaşılır.

+3 Hangi ülke?

03 plaka kodu Afyon iline aittir. Afyon’daki araç sahiplerinde 03 plaka kodu bulunur.

Telefon alan kodları neye göre?

Ülkelerin kodları Uluslararası Telekomünikasyon Birliği(ITU) tarafından atanıyor. Yukarıdaki maddelerden de anlaşılacağı gibi uluslararası numaraların verilmesi, ülkelerin coğrafi konumlarına göre oluyor. Ancak bazı ülkeler sonradan numara değişikliği yaparak coğrafi konumlarından farklı bir numaraya geçiş yapabiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector