Hızlı Cevap: Telefon Hattı Okumuyor Ne Yapmalıyım?

Bir telefon hattı neden okumaz?

Eğer Android ya da iOS işletim sistemine sahip herhangi bir telefon, sim kart takılı değil diyor ise bu durumun farklı sebepleri olabilir. Sim kart çok eskimiş olabilir. Bazen sim kartlar takıp çıkarma aşamasında yıpranabiliyor. Kartın üzerindeki çip üzerinde hasar oluşabiliyor.

Telefon hattı neden kabul etmez?

Telefon başka hat kabul etmiyor ise bunun sebebi şunlar olabilir: Telefon sim kartı tanımıyorsa, sim kartta bir sorun olabilir. Eğer IMEI numarası aktif değilse telefon sim kartı çalıştırmaz. Telefonun bataryası çok şiştiği zamanlarda sim kart yuvası yerinden oynayabilir, bu da kartın okunmasını engeller.

SIM kart neyle silinir?

Eğer SIM kart tepsisini de temizlemek isterseniz, bunu yerinden çıkarın. SIM kartı da tepsiden çıkarın. Pamuklu çubuğu sabunlu suya batırın, fazla suyu sıkarak süzün. Daha sonra bununla SIM kart tepsisini silin.

Samsung telefonda servis yok nasıl düzelir?

Android Cihazlarda Servis Yok Sorunu Nasıl Çözülür? Aşağıdaki adımları deneyin:

 1. Ayarları açın.
 2. Mobil Ağ seçeneğine tıklayın.
 3. Ağ Operatörleri seçeneğine tıklayın ve telefonun bağlantı için alanı taramasını bekleyin.
 4. Listeden operatörü seçin.
 5. Sorunun geçip geçmediğini kontrol edin.
You might be interested:  Kayıp Çalıntı Telefon Nasıl Bulunur?

SIM kartın ömrü ne kadar?

Bu 185 gün süresince tekrar TL yüklenmezse 92 Günlük “Yarı Aktif Dönem” başlar. Hattınızın yarı aktif olduğu dönem sonuna kadar tekrar TL yüklemezseniz, Hazır Kart numaranız iptal edilir ve hattınız tekrar kullanılamaz.

Sim kart kırılırsa ne olur?

Sim kart kırılınca numarana herhangi bir şey olmaz. Kullandığın operatöre giderek ücret karşılığı yeni sim kart alabilirsin.

Şebeke sorunu nasıl çözülür?

Telefonunuzu yeniden başlatarak ya da kapatıp açarak şebekede gelişen sorunu çözmeniz mümkün olabilir. Aynı şeyi SIM kartını çıkartıp takarak da uygulamanız mümkündür. Yeniden başlatma halinde telefonun şebeke problemlerini çözmesi mümkün olacaktır.

Sim kart kilidi ne demek?

SIM kartınızın başka kişiler tarafından telefon aramaları veya hücresel veri için kullanılmasını önlemek amacıyla bir SIM PIN kullanabilirsiniz. Böylece, aygıtınızı her yeniden başlattığınızda veya SIM kartınızı her çıkardığınızda SIM kartınız otomatik olarak kilitlenir ve durum çubuğunda ” Kilitli SIM ” ifadesi görünür.

Sim kartı başka telefona takınca ne olur?

Siz sim kartı yeni bir telefona taktığınızda da isimler aynı şekilde rehbere aktarılıyor. Sim kartı başka telefona takınca rehber aynen kalsın istiyorsanız, telefon aktarma programlarını da kullanabilirsiniz.

Samsung telefon neden sim kartı okumuyor?

Sim kartınız eskimiş olabilir. Süreki takıp çıkarma durumunda yıpranmış olabilir. Nano sim kart desteklemeyen cihazınız varsa kartı kendi çabalarınızla takmışsanız temassızlık kaynaklı problemler yaşıyor olabilirsiniz. Bazı durumlarda yazılımsal sorunlar görülebilir ancak bu durum çok önemli değildir.

Telefon sim karttaki numaraları telefona nasıl aktarılır?

Kişileri içe aktarma

 1. SIM kartı cihazınıza takın.
 2. Android telefon veya tabletinizde Kişiler uygulamasını açın.
 3. Sol üstte Menü Ayarlar. İçe aktar’a dokunun.
 4. SIM kart ‘a dokunun. Cihazınızda birden çok hesabınız varsa kişilerin kaydedileceği hesabı seçin.
You might be interested:  Okuyucular soruyor: Telefon Puk Olunca Nasıl Açılır?

SIM kartına format nasıl atılır?

SIM kart okuyucu programının içeriğini görüntüleyin. İçeriği yönetmek için bir menü arayüzü içeren bir kullanıcı arayüzü penceresi görüntülenmelidir. Uygulamanın menüsünde “Sıfırla” düğmesini bulun. Gerekirse “Yardım” menüsüne erişin ve “Sıfırla” özelliğini arayın.

Telefonum servis yok diyor neden?

Şebeke hatasına yol açabilecek durumlardan biri SIM kartın yuva içerisine tam olarak yerleşmemesinden kaynaklanabilir. Böyle bir durumda servis yok hatası ile karşı karşıya kalınır. Diğer yandan telefonun “ayarlar” bölümünden “uçak modu” alanına girilmeli ve uçak modunun aktif olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Telefon şebeke ayarları nasıl yapılır?

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Anasayfadan “Uygulamalar” bölümüne dokunun.
 2. “ Ayarlar ”a giriş yapın.
 3. “Mobil Erişim Noktası ve İnternet” bölümünü seçin.
 4. “ Şebeke Modu”na dokunun.
 5. “LTE / 4.5G” şebeke modunu seçin.

Hücresel Güncelleme Nasıl Yapılır?

Aygıtınızın Wi-Fi ağına veya hücresel ağa bağlı olduğundan emin olun. Ayarlar > Genel > Hakkında’ya dokunun. Operatör güncellemenizi yüklemek için ekrandaki yönergeleri izleyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector