Hızlı Cevap: Telefon Isınırsa Ne Olur?

Telefon çok ısınıyor ne yapmalıyım?

Telefonun aşırı ısınmasını engelleme yolları

 1. Uygulamaları kontrol edin. Telefonunuz özellikle bir uygulamayı kullandıktan sonra aşırı ısınma sorunu oluşuyorsa uygulamayı kaldırın.
 2. Telefonu serin yerde tutun. Telefonu direkt güneş alan yerlerde bırakmayın.
 3. Batarya kullanımında dikkat.

Telefon aşırı ısınmasını nasıl engellerim?

Telefonunuzun aşırı ısınmasını önlemek için:

 1. Yoğun kaynak kullanan özellikleri veya uygulamaları telefonunuz soğuyana kadar durdurun.
 2. Telefonunuzu doğrudan ısıya veya aşırı güneş ışığına maruz bırakmayın.
 3. Telefonunuzu kapalı veya iyi havalandırılmayan yerlerde tutmayın.
 4. Telefonunuzun ekran parlaklığını azaltın.

Telefon neden cok cabuk isinir?

Kalitesiz ve çok kapalı olunca hava ile temas olmadığından telefonlarda çabuk ısınma yapar. Telefonlarınızın senkronizasyonun sürekli açık olması ve wifi nin kapsama alanı dışında açık olması telefonu yoracağından telefonunuz yine ısınmaktadır. Cep telefonunuz şarjdayken de cihazınızı kullanmamanız gerekmektedir.

Akıllı telefon neden ısınır?

Telefonunuz özellikle hızlı şarjı veya süper hızlı şarjı destekliyorsa telefonunuzun şarj sırasında ısınması normaldir. Hızlı şarjlarda normal şarja göre akım ve gerilim daha yüksektir. Telefonunuzu kablosuz şarj ediyorsanız kablosuz veri iletimi sırasında oluşan enerji kaybı nedeniyle telefonunuz ısı üretebilir.

Telefonum çok ısınıyor ne yapmalıyım iPhone?

iPhone Serin Tutma İpuçları

 1. Telefonun kabını çıkarın.
 2. Telefonu sıcaklığın hızla yükselebileceği, güneş altındaki bir arabada bırakmayın.
 3. Aşırı sıcak bir iklimde yaşıyorsanız telefonun doğrudan güneş ışınlarıyla temas etmesini engelleyin.
 4. Oyun oynamaktan kaçının.
 5. Ek ısı kaynağı olduğu için Bluetooth kullanmayı bırakın.
You might be interested:  Hızlı Cevap: Pasaporta Telefon Işletme Nerede Yapılır?

Telefon gunes altinda kalirsa ne olur?

Güneş ışınlarına maruz kalan akılı telefonların sıcaklığı yükselerek patlama riski taşımaktadır. Cep telefonları çalıştıkça ısısı artmaktadır. Güneş ışınlarının akıllı telefonlara daha fazla bir ısı aktarması nedeniyle istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Telefon neden ısınır ve kapanır?

Kalitesiz ve çok kapalı olunca hava ile temas olmadığından telefonlarda çabuk ısınma yapar. Telefonlarınızın senkronizasyonun sürekli açık olması ve wifi nin kapsama alanı dışında açık olması telefonu yoracağından telefonunuz yine ısınmaktadır. Cep telefonunuz şarjdayken de cihazınızı kullanmamanız gerekmektedir.

iPhone 11 neden çok ısınıyor?

iPhone 11 Konum Hizmetlerini Devre Dışı Bırakma Arka planda çalışan uygulamalar ve sistem servislerinin konum özelliğini kullandığını görmüşsünüzdür. Arka planda konum servislerinin kullanılması, hem çok fazla pil tüketimine neden olur hem de cihazınızın aşırı derecede ısınması sorununa neden olur.

Telefon ısınması Garantiye girer mi?

Çok ısınan telefon garantiye girer mi? Eğer telefonunuzdaki ısınma arızasından şikayetciyseniz ve cep telefonunuz garanti kapsamında ise yetkili servisler kullanıcı hatasından kaynaklanmayan arızalar için herhangi bir ücret almamakta.

PUBG oynarken telefon neden ısınır?

PUBG Mobile ısınma sorunu için yapacağımız ilk öneri, mobil cihazınızdaki üçüncü parti yazılımları kapatmanız olacak. PUBG Mobile oynarken hali hazırda sisteme ağır bir şekilde yüklenirken bir de bu yazılımların gereksiz yere açık olması, cihazınızın normalden fazla ısınmasına neden olacaktır.

iPhone 6 ısınıyor neden?

iPhone Isınmasının Normal Nedenleri iPhone ‘unuzu aynı anda şarj etmek ve kullanmak. Uzun süre yüksek kaliteli videolar izlemek. Uzun süre GPS hizmetleri kullanmak. Uzun süre oyun oynamak.

Elektronik cihazlar neden ısınır?

Kalitesiz ve çok kapalı olunca hava ile temas olmadığından telefonlarda çabuk ısınma yapar. Telefonlarınızın senkronizasyonun sürekli açık olması ve wifi nin kapsama alanı dışında açık olması telefonu yoracağından telefonunuz yine ısınmaktadır.

You might be interested:  FAQ: Turkcellden Nasıl Telefon Alınır?

Telefonu şarjda kullanmak telefona zarar verir mi?

Telefon şarjdayken kullanmanın herhangi bir zararı yok. Ancak bunu yaparken orijinal şarj cihazı kullandığınızdan emin olun.

Şarj aleti neden çok ısınır?

Bunun nedeni, bu tür bir yüzeyin, esasen ısıyı hapseden ve dolayısıyla sıcaklığı artıran, cihaz veya şarj cihazındaki hava akışını kısıtlamasıdır. Şarj adaptörünün ısınması için hızlı bir çözüm, cihazı veya şarj cihazını yastıklı bir yüzeyden uzağa ve düz bir masaya yerleştirmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector