Hızlı Cevap: Telefon Sim Kartı Görmüyor Ne Yapmalıyım?

Telefon neden sim kartı okumaz?

Sim kart çok eskimiş olabilir. Bazen sim kartlar takıp çıkarma aşamasında yıpranabiliyor. Kartın üzerindeki çip üzerinde hasar oluşabiliyor. Böyle bir durumda telefon sim kartı okuyamıyor.

Telefon sim kartı kabul etmiyor neden?

Telefon başka hat kabul etmiyor ise bunun sebebi şunlar olabilir: Telefon sim kartı tanımıyorsa, sim kartta bir sorun olabilir. Eğer IMEI numarası aktif değilse telefon sim kartı çalıştırmaz. Telefonun bataryası çok şiştiği zamanlarda sim kart yuvası yerinden oynayabilir, bu da kartın okunmasını engeller.

SIM kart neyle silinir?

Eğer SIM kart tepsisini de temizlemek isterseniz, bunu yerinden çıkarın. SIM kartı da tepsiden çıkarın. Pamuklu çubuğu sabunlu suya batırın, fazla suyu sıkarak süzün. Daha sonra bununla SIM kart tepsisini silin.

iPhone SIM kart okumuyor ne yapmalıyım?

iPhone Sim Kart Okumuyor

 1. Sim kartın farklı bir telefonda çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
 2. Telefonunuzu en son iOS sürümüne güncelleyin.
 3. Ayarlar sekmesinde gidin ve ardından uçak modunu açın.
 4. Bu işlemlerden sonra telefonunuzu yeniden başlatın.
 5. Operatör ayarlarında güncelleme var mı yok mu kontrol edin.

Hat neden okumaz?

Sim kartınız eskimiş olabilir. Süreki takıp çıkarma durumunda yıpranmış olabilir. Nano sim kart desteklemeyen cihazınız varsa kartı kendi çabalarınızla takmışsanız temassızlık kaynaklı problemler yaşıyor olabilirsiniz. Bazı durumlarda yazılımsal sorunlar görülebilir ancak bu durum çok önemli değildir.

You might be interested:  Sık sorulan: Dokunmatiği Bozulan Telefon Ne Kadara Yapılır?

Bir SIM kartı ne kadar?

Turkcell: En az 100 TL | En fazla 150 TL. Vodafone: En az 95 TL | En fazla 120 TL. Türk Telekom: En az 95 TL | En fazla 100 TL.

Telefon neden hizmet yok der?

Şebeke hatasına yol açabilecek durumlardan biri SIM kartın yuva içerisine tam olarak yerleşmemesinden kaynaklanabilir. Böyle bir durumda servis yok hatası ile karşı karşıya kalınır. Diğer yandan telefonun “ayarlar” bölümünden “uçak modu” alanına girilmeli ve uçak modunun aktif olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Telefonda ag baglantisi yok ne demek?

Ağda kayıtlı değil hatasının nedeni telefonun belli olmayan bir sebepten dolayı baz istasyonu bağlantısının kopmasından veya anlık çıkmasından kaynaklanmaktadır. Bu hata android telefonlarda karşımıza çıkmaktadır.

Samsung şebeke sorunu nasıl çözülür?

Telefonunuzu yeniden başlatarak ya da kapatıp açarak şebekede gelişen sorunu çözmeniz mümkün olabilir. Aynı şeyi SIM kartını çıkartıp takarak da uygulamanız mümkündür. Yeniden başlatma halinde telefonun şebeke problemlerini çözmesi mümkün olacaktır.

Telefon sim karttaki numaraları telefona nasıl aktarılır?

Kişileri içe aktarma

 1. SIM kartı cihazınıza takın.
 2. Android telefon veya tabletinizde Kişiler uygulamasını açın.
 3. Sol üstte Menü Ayarlar. İçe aktar’a dokunun.
 4. SIM kart ‘a dokunun. Cihazınızda birden çok hesabınız varsa kişilerin kaydedileceği hesabı seçin.

SIM kartına format nasıl atılır?

SIM kart okuyucu programının içeriğini görüntüleyin. İçeriği yönetmek için bir menü arayüzü içeren bir kullanıcı arayüzü penceresi görüntülenmelidir. Uygulamanın menüsünde “Sıfırla” düğmesini bulun. Gerekirse “Yardım” menüsüne erişin ve “Sıfırla” özelliğini arayın.

Servis yok sorunu nasıl çözülür?

Android Cihazlarda Servis Yok Sorunu Nasıl Çözülür? Android akıllı telefonlarla ilgili bir sorun yaşadığınızda yapacağınız ilk ve en basit adım telefonu yeniden başlatmaktır. Bunu yapmak için yeniden başlatma yazısı çıkana kadar güç tuşuna basmak, yeniden başlatmayı seçmek ve telefon başlatılırken beklemektir.

You might be interested:  FAQ: Telefon Nasil Kayit Ettirilir?

iPhone 6s servis yok sorunu nasıl çözülür?

iPhone ‘unuzda veya iPad’inizde Servis Yok ya da Aranıyor ifadesini görüyorsanız

 1. Kapsama alanınızı kontrol edin.
 2. iPhone ‘unuzu veya iPad’inizi yeniden başlatın.
 3. Operatör Ayarı güncellemesi olup olmadığını kontrol edin.
 4. SIM kartı çıkarın.
 5. Ağ Ayarlarınızı sıfırlayın.
 6. iPhone ‘unuzu veya iPad’inizi güncelleyin.

Operatör ayarı güncellemesi nedir?

Operatör ayarlarındaki güncellemeler operatörünüzün operatör ağını ve ilgili ayarları güncelleyerek hücresel ağ bağlantısını ve performansını iyileştirmesini sağlar. Operatör ayarlarındaki güncellemeler 5G veya Wi-Fi ile Arama gibi yeni özelliklerin desteklenmesini de sağlayabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector