Hızlı Cevap: Uçakta Telefon Kullanılırsa Ne Olur?

Uçakta telefonu açık bırakırsak ne olur?

Günümüzde uçuş kontrol sistemleri eskisine oranla çok daha sofistike ve güvenli. Yani açık unuttuğunuz telefonunuza gelen bir SMS’in uçağın motorlarını devre dışı bırakması gibi bir ihtimal söz konusu değil.

Uçakta telefon kullanılır mi?

Kokpit.aero sitesinin haberine göre, yeni uygulama ile birlikte uçağa binen yolcular, kapı kapanıncaya kadar cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi kablosuz veri alışverişi yapabilen elektronik aletleri olarak kullanabilecek.

Uçakta cep telefonu neden kapatılır?

Cep telefonlarının baz istasyonlarıyla iletişime geçmeye çalışırken uçakta bulunan navigasyon sistemlerinin konumu veya uçuş başına şaşırtabilme potansiyelinden dolayı uçaklarda telefon kullanımı kısıtlanmıştır.

Uçakta telefon Kapatmazsak ne olur?

Eski Boeing Mühendisi Kenny Kirchoff durumu şöyle özetliyor: “Olay bir cep telefonunun uçağı düşürmesi değil. Gelen sinyaller özellikle iniş ve kalkış gibi karmaşık işlemler sırasında pilotun dikkatinin dağılmasına sebep olabilir. Bu sırada başka sinyaller sebebiyle pilotun dikkatinin dağılmasını riske edemeyiz.”

Uçakta telefonu uçak moduna almak yeterli mı?

Uçağın kalkış anında elektronik cihazlar tamamen kapatılmalıdır. Uçak yolculukları sırasında telefon ile konuşmak yasak olsa da uçak modu denilen modda telefonunuzu fotoğraf çekmek, müzik dinlemek ve oyun oynamak için kullanabiliyorsunuz.

Uçakta WhatsApp kullanılır mı?

Delta Airlines uçuşlarında 1 Ekim’den itibaren mobil mesajlaşma ağları kullanılabilecek. Bu kapsamda iMessage, WhatsApp, ve Facebook Messenger kullanılabilecek ancak SMS (kısa mesaj) gönderilemeyecek, fotoğraf ve video paylaşımı yapılamayacak.

Uçakta uçak moduna almak zorunlu mu?

Uçak seyir halindeyken oluşabilecek tehlikeleri önlemek amacıyla telefonların uçuş moduna alınması istenir. Bugüne dek cep telefonunun açık olmasından dolayı yaşanan herhangi bir uçak kazası bulunmasa da telefonun açık konumda olması uçağa birtakım zararlar verebilir.

You might be interested:  Soru: Telefon Kablosu Nasıl Ek Yapılır?

Ucakta telefon kullanmak yasak mi?

Avrupa Sivil Havacılık Kurumu 26 Eylül 2014 tarihinde yayımladığı bildiride; PED (Portable Electronic Devices) taşınır elektronik cihazların (tablet, laptop, akıllı telefon, MP3 player vb.) tüm uçuş süresi boyunca kullanılmasını sivil havacılık otoriteleri açısından yasak kapsamından çıkartmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector