Okuyucular soruyor: 2 El Telefon Nasıl Satılır?

Telefon satarken sözleşme yapılır mi?

Telefon satış sözleşmesi ise kendi üzerinizde olan bir telefonu başkasına satmanız durumunda yapılır. Buda resmi olarak satış sözleşmesi ile gerçekleştirilir.

Ikinci el cep telefonu satarken nelere dikkat edilmeli?

Telefonunuzu Satarken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Kural

 • Telefonunuzu Operatörünüzden Devre Dışı Bırakın.
 • Verilerinizi Yedekleyin.
 • SIM / microSD Kartları Çıkarın.
 • Şifrele / Fabrika Verilerine Sıfırla.
 • Yedek Aksesuarları Eklemeyi Unutmayın.
 • Temizlemek!

Turkcell ikinci el telefon alıyor mu?

Başlatılan bu hizmet kapsamında Turkcell, tüketicilerin ikinci el iPhone veya Samsung cihazlarını alıyor. Turkcell ‘den satın alınacak olan ikinci el telefonlar, yetkili servisler tarafından elden geçirilmiş bir halde sunuluyor ve operatör, 1 yıl servis garantisi sunuyor.

EasyCep telefon satılır mı?

EasyCep üzerinden yalnızca cep telefonu değil, aynı zamanda iPad, dizüstü bilgisayar, akıllı saat ve cep telefonu aksesuarları da satılabilmekte ve satın alınabilmektedir.

Telefon satmak için ne gerekli?

İşte telefonunu satmayı düşünenlerin ilk olarak atması gereken 5 temel adım:

 1. Telefonunuzu Yedekleyin.
 2. Hesaplarınızı Devre Dışı Bırakın.
 3. Verilerinizi Silmeden Önce Şifreleyin.
 4. Cihazınızdan SIM veya SD Kartları Çıkarın.
 5. Telefonunuzu Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın.

Telefon satarken nasıl sıfırlanır?

Bir Android akıllı telefonu Hard Reset yapmak için aşağıdaki adımlar uygulanır;

 1. Telefonunda veya tablette en az yüzde 30 oranında şarj oranı olmalıdır.
 2. Ayarlar uygulaması açılır.
 3. Sayfayı aşağı kaydırıp, ” Yedekle ve sıfırla ” seçilir.
 4. ” Fabrika verilerine sıfırla “ seçilir.
 5. ” Telefonu sıfırla “ seçilir.
You might be interested:  Okuyucular soruyor: Telefon Klavye Tuşları Değişti Nasıl Düzeltebilirim?

Faturali telefon satılır mı?

GSM operatörlerinden tarifeye ek taksitle telefon satın alanlar artık telefon larını satamayacak. Alınan yeni karar hakkında açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte taksitle telefon alanların taksiti bitirmeden telefonu satamayacak.

Samsung tablet çalındı ne yapmalıyım?

Android.com/find adresine girin. Açılan sayfada, telefonunuz ile ilişkili Google hesabınızla oturum açın (Örn: Gmail hesabınız). Ekranın sol üst köşesinde kayıp/ çalınan cihazınızın modeli gözükecek. “Cihazımı Bul”a tıklayın.

Turkcell eski telefonu alıyor mu?

Turkcell kurumsal hat sahibi eski akıllı telefon kullanıcıları, önceki kontratlarına ait cihaz taksidinin kalan kısmını aydan aya ödemeye devam ederek, aynı hatla yeni bir akıllı telefon sahibi olabiliyor. Kullandığınız telefonununuz eskidi ve yeni bir akıllı telefon almak istiyorsunuz

Apple ikinci el telefon alıyor mu?

Evet. Apple aygıtlarını ve Apple ‘ın sahip olduğu markalara ait aygıtları istediğiniz Apple Store’da veya online olarak geri dönüştürme olanağı sunuyoruz.

2 el yenilenmiş telefon ne demek?

Yenilenmiş cep telefonu; farklı nedenlerden dolayı sıfır ambalajından çıkarılan telefonların yazılımsal, donanımsal ve kozmetik olarak yenilenmesinin ardından tekrar satışa sunulması olarak da tanımlanabilir. İkinci el olarak alınan telefonlar belirli işlemlerin ardından sıfır kondisyona getirilerek tekrar satılır.

EasyCep takas nasıl oluyor?

Easycep.com telefon sat bölümünden marka model seçimi yaptıktan sonra 1 dakika içinde bir fiyat teklifi alırsınız. Bu teklifi kabul etmeniz halinde firmanın anlaşmalı olduğu kargolar ile ücretsiz olarak cihazınızı yolluyorsunuz.

Yenilenmiş telefon alınır mi?

Güvenilir bir yerden satın almak, sizi bu anlamda olası bir sıkıntı yaşamanız durumunda kanunen koruyacaktır. Üst seviye cihazlara 10 bin TL gibi miktarlarda verecek paranız yoksa, onun yenilenmiş versiyonunu satın almak mantıklı. Dikkat ettiğiniz müddetçe gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: E Posta Veya Telefon Nasıl Silinir?

Yenilenmiş telefon parçaları orjinal mi?

Oysa yenilenmiş telefonlar gerek kozmetik gerek yazılımsal olarak sıfır ayarındadır ve satıcı firmalar tarafından 12 ay garanti ile satılırlar. Yenilenmiş telefonlardaki kozmetik ve donanımsal sorunların çoğu orijinal parça değişikliğiyle düzeltilir. Bu şekilde ortaya sıfırdan farksız bir telefon modeli çıkar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector