Okuyucular soruyor: Aldatan Eşin Telefon Kayıtları Nasıl Alınır?

Boşanma davasında telefon kayıtları kaç yıl geriye dönük?

Boşanma davasında telefon kayıtları talep edilebilmektedir. Ancak bu kayıtlar telefon görüşmelerinin içeriğini oluşturmayacaktır. Boşanmada telefon kayıtları süre, tarih, saat gibi bilgilerden ibaret olacaktır. Operatörler 5 yıl süreyle geçmişe dönük telefon kayıtlarını tutmakla yükümlüdür.

Boşanma davasında Whatsapp dökümleri istenebilir mi?

Hakaret ve tehdidin eşler arasında gerçekleşmesi suç niteliklerini ortadan kaldırmamakla beraber; eşler arasındaki whatsapp yazışmaları bu suçların ispatına yarar nitelikte olabilir. Savcılık kararı ile çıkarılan bu yazışma dökümleri, boşanma davasında da delil olarak kullanılabilir.

Hangi durumlarda telefon kayıtları incelenir?

CMK Madde 135; Bir suç dolayısıyla yapılan soruşturma ve kovuşturmada, suç işlendiğine ilişkin somut delillere dayanan kuvvetli şüphe sebeplerinin varlığı ve başka suretle delil elde edilmesi imkânının bulunmaması durumunda, hâkim veya gecikmesinde sakınca bulunan hâllerde Cumhuriyet savcısının kararıyla şüpheli veya

Boşanma davasında telefon kayıtları istenir mi?

Boşanma davasında mahkeme aracılığıyla cep telefonu hattı ile yapılan görüşmelerin, görüşme kayıtlarının, sesli veyahut metin halindeki dökümünün ilgili operatörden celbi talebinde bulunulması halinde, bu talep, aile mahkemeleri tarafından kabul görmeyecek ve reddedilecektir.

You might be interested:  Telefon Kaybolunca Nasıl Bulunur?

Geçmiş telefon konuşmalarına ulaşılabilir mi?

HTS raporu mahkeme kararıyla çıkartılır. Mahkeme onayı tarafından alınan onayın ardından operatörlerden HTS raporu alınmaktadır. Baz istasyonları aracılığıyla temin edilen bu bilgilere ayrıca e-posta, mesaj, internet üzerinden (sosyal ağlar, mesaj) ip ya da modem bilgilerine ve kayıtlarına ulaşılabilir.

Telefon kayıtları nasıl istenir?

Arama kayıtları veya HTS kayıtları olarak anılan bilgilere kendi operatörünüzün online servisi üzerinden dahil bir çok şekilde talep edebilirsiniz. Operatörünüze yazılı olarak başvuru yapmak veya destek talebi oluşturmak yöntemleri de sizin hakkınızda tutulan tüm kişisel verileri elde edebilmenizi sağlayacaktır.

Mahkeme kararı ile WhatsApp kayıtları çıkar mi?

Kişiler örneğin Whatsapp üzerinden eşin üçüncü kişilerle olan konuşma içeriklerini elde edemezler. Ancak GSM operatörleri üzerinden bir kısım iletişim kayıtlarının tespitini Mahkemeden isteyebilirler. Mahkeme de uygun görürse, ilgili GSM operatöründen bu kayıtları isteyebilir.

WhatsApp geçmişine savcı kararıyla ulaşılabilir mi?

Yurtdışı merkezli olması sebebiyle ve ülkemizde herhangi bir ofisi bulunmaması sebebiyle Savcılık Whatsapp Konuşmalarına Ulaşılabilir mi sorusunun cevabı özetle “hayır”dır.

WhatsApp dökümü alınır mı?

Eğer bir mesajı sildikten sonra geri getirmek istiyorsanız WhatsApp ‘ı silip tekrar yüklediğinizde uygulama size eski konuşmaları geri getirip getirmek istemediğinizi soruyor.

Hangi davalarda telefon kayıtları istenir?

Konuyla ilgili Yargıtay içtihatları da yakından incelendiğinde boşanma davalarında geriye dönük telefon kayıtlarının incelenmesi istenebilmektedir. Söz konusu kayıtlar çoğunlukla davacı olan eşin davalının kendisini aldatmasını düşünmesi ya da bu hususta aldatma olayını kanıtlamak istediği vakalarda talep edilmektedir.

Telefon görüşmesi aldatma sayılır mı?

Eşin Telefon Görüşmesi veya Mesajlaşması Aldatma Sayılır Mı? Dertleşmek, kafa dağıtmak yada gerçekten başka duygular nedeniyle yapılan telefon görüşmeleri, mesajlaşmaları aile mahkemesine açılacak boşanma davasında boşanmaya sebep olay kabul edilebilir.

You might be interested:  Soru: 386 Hangi Ilin Telefon Kodu?

Mesaj icerikleri alınabilir mi?

Ceza hukuku anlamında suç olarak öngörülen hareketlere ilişkin olarak iletişimin tespiti kararı verilebilmektedir. Yani bazı suçlara ilişkin olarak ceza mahkemesi hakimi kararı ile kişilerin cep telefonlarındaki mesaj içerikleri ve telefon görüşmeleri kayıt altına alınabilir ve davada delil olarak kullanılabilir.

Mahkeme kararı olmadan telefon kayıtları çıkar mı?

Kişi hakkında daha önceden verilmiş bir mahkeme kararı varsa bu kişinin telefon kayıtları geçmişe dönük kayıt altına alınır ve geçmişe dönük alınabilir. Yani herhangi bir mahkeme kararı olmadan telefon konuşmalarının kaydı operatörlerde tutulmamaktadır.

Telefon görüşmeleri zina sayılır mı?

Zinayla suçlanan kadının kararı temyiz etmesi üzerine dosyayı inceleyen Yargıtay 2. Kararda, “Aynı işyerinde çalışan bir başka erkekle telefonla görüşme, mesaj gönderme ve bu kişinin arabasına binmiş olma, zinaya delalet eden davranışlar niteliğinde değildir. Zina sübut bulmamıştır.

Boşanma davasında deliller nelerdir?

Açılacak yahut açılmış olan boşanma davasında, davanın mahiyeti gereği fotoğraf, video, fatura, yazışma, cep telefonu mesajları, aranan numaraları gösterir gsm operatörleri kayıtları, kredi kartı ekstreleri, otel giriş çıkış kayıtları ve kamera görüntüleri, mektup, fax gibi ispata yarar dokümanlar delil olarak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector