Okuyucular soruyor: Ithalatçı Garantili Telefon Ne Demek?

Cep telefonu ithalatçı garantisi nedir?

Satılacak ürünün kendi firması ile bu aracı arasında bir anlaşma vardır. Bu şekilde iş yapan firmaların vermiş olduğu garanti ithalatçı garantisidir. Bu durumda ürünleriniz arızalandığı zaman yetkili servis tarafından tamiratı gerçekleştirilmemektedir.

Xiaomi ithalatçı garanti ne demek?

İthalatçı garantisi, firmanın büyük firmaların cihazlarını yurtdışından getirmesinin ardından vermiş olduğu garanti anlamına gelmektedir. Büyük firmaların ürünlerini yurt dışından alınması ile gerçekleşen ithalatın ardından verilen garanti ile tüketici hakları koruma altına alınmaktadır.

Trendyol ithalatçı garantili ne demek?

Büyük bir perakende markası ya da herhangi bir firmanın, yurt dışından yüklü miktarda ürün getirmesi ve bunun satış sonrası desteğini üstlenmesine, ithalatçı garantisi adı veriliyor.

Ithalatçı garantili olunca ne oluyor?

Bu cihazlar da garanti kapsamındadır ancak bu garantiden marka değil ithalatçı firma sorumludur. İthalatçı garantili bir cihaz satın aldınız ve sorunla karşılaştınız, bu durumda muhatabınız ithalatçı firma olacaktır. Birçok markanın yetkili servisinde ithalatçı garantili cihazlar için hizmet verilmemektedir.

Ithalatçı garantisi güvenilir mi?

Yetkili servis, gerekli işlemleri marka bilgisi dahilinde yapar. Siz de bu gerekçeyle ithalatçı garantisi olan telefonunuzla ilgili direkt olarak marka ile muhatap olursunuz. Bu sebepten dolayı Türkiye garantili dediğimiz cihazlar, bir sorun çıktığı takdirde size en az problem çıkaran, en güvenilir cihazlar olurlar.

You might be interested:  FAQ: Telefon Ram Nasıl Temizlenir?

Xiaomi Türkiye garantili mi ithalatçı garantili mi?

Türkiye garantili ürünler Xiaomi desteğine sahip olurken, ithalatçı garantili ürünlerde tüketicilerin muhatabı, ürünü satın aldığı ithalatçı oluyor. Ayrıca şu anda da ithalatçı garantisiyle ürün satın almak mümkün. Hatta bu ürünler, Türkiye garantili cihazlara nispeten daha uygun fiyatlı oluyor.

Ithalatçı ve distribütör garantisi arasındaki fark nedir?

İlk önce bu kavramların kısa açıklamalarını yapalım; Distribütör garantisi markanın kendi resmi garantisidir. İthalatçı garantisi ise herhangi bir firma yurtdışından kendi imkanlarıyla ürünler getirir ve bunları kendi sundukları garanti hizmetiyle beraber satar.

Xiaomi resmi distribütör garantili ne demek?

Resmi distribütör garantisi demek, bir markanın ürünleri için satış yaptığı ülkedeki bir servis ile anlaşıp bu servis aracılığı ile müşterilerine ürünleri için ücretsiz olarak tamir/onarım hizmeti vermesi anlamına gelir.

Global garanti ne demek?

Global, dünya çapında garanti demektir. Genelde süresi bir senedir.

Ithalatçı garantili alınır mı?

İthalatçı firma, ithal ettiği ve pazarladığı ürünlerin garantisini kendi karşılıyor. Anlaştığı bir servisle arıza ve tamir işlemlerini yaptırıyor. Distribütör garantili üründe, üretici firma anlaştığı veya kendi adına açtığı servislerle garanti kapsamı içinde ücretsiz tamir işlemlerini yapıyor.

Distribütör garantili iyi mi?

Distribütör garantisi Türkiye’de üretici firma tarafından sunulmaktadır. Öte andan ürünü aldığınız yerden bağımsız bir şekilde garanti hizmeti vermekte ve daha kapsamlı bir hizmet kapasitesine sahip olmaktadır. Bu noktada distribütör garantili ürünlerin güvenilir olduklarını belirtebiliriz.

Ithalatçı garantili telefonlar imei kayıtlı mı?

İthalat yoluyla gelen telefonlar için kaydedilen imei garanti işlemleri satın almış olduğunuz yetkili firma tarafından verilmektedir. İthalat yoluyla kaydedilen imei garantisi için yetkili firma sorumlu olduğundan bahsetmiştik. İthalatçı firma BTK’ya kayıt ettirilerek tüm operatörlere görüşmelere açılır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Ankesörlü Telefon Nerede Bulabilirim?

PS4 ithalatçı garantili ne demek?

Sony Eurasia Garantili ürün ise Sony Türkiye tarafından ithal edilerek resmi Sony Garantisi demektir. Fiyat: İthalatçı garantili PS4 Konsol Resmi Sony ( Sony Eurasia ) garantili üründen her zaman daha uygun fiyata satılmaktadır.

Cep telefonu yenilenmiş ne demek?

Yenilenmiş telefon, ambalajından çıkarılan telefonların yazılımsal, donanımsal ve kozmetik olarak yenilenmesinin ardından tekrar satışa sunulması çıkarılması olarak biliniyor. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, yenilenmiş ürün nitelikli cep telefonlarının KDV oranı yüzde 1’e indirildi. 3

Apple resmi distribütör garantili ne demek?

Apple Türkiye ya da distribütör garantili iPhone demek, firmanın resmi olarak Türkiye’de sattığı ürününe resmi olarak destek verdiği ürün anlamına gelir. Bu durumda doğrudan Apple ile temas kurarsınız, telefonunuzun tamir edilmesi için ona yollarsınız ve gerekeni de Apple yapar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector