Okuyucular soruyor: Telefon Nemlenirse Ne Olur?

Telefonun nemini ne alır?

İkinci adım: Silika jel tablet veya pirinçte bekletme Pirincin nemi çekme özelliği bulunuyor. Büyük bir kase içerisine pirinç koyarak içine telefonunuzu yerleştirin. Telefonunuzu pirinç içerisinde görünmeyecek şekilde 48 saat bekletin. 48 saatin sonunda iç yüzeyde nemlenme fark ederseniz telefonu tekrar pirince koyun.

Telefonum yağmurda ıslandı ne yapmalıyım?

BİRİNCİ AŞAMA

 1. Telefonu sudan çıkarın! Evet içgüdüleriniz size ne söylüyorsa onu yapın.
 2. Telefonunuzu açmayın. Hemen ardından gelen içgüdünüze karşı koyun ve telefonunuzu açmayın.
 3. Pili ve sim kartı çıkarın. Kısa devreyi önlemek için hemen koruyucu kapağı ve pili çıkarın.
 4. Kurulayabildiğiniz kadar çok kurulayın.

Telefon buhara maruz kalırsa ne olur?

Yüksek ısıya maruz kalan ve korunaklı kılıf sebebiyle kendini soğutamayan cep telefonunda zamanla deformasyonlar başlayabilir, ana kart ve pil üzerinde olumsuz etki yaratabilir. Bu olumsuz etkinin uzun süre sürmesi durumunda cep telefonunun pili şişer ve kullanılmaz hale gelir” ifadelerini kullandı.

Islanan telefon nasıl tamir edilir?

Suya Düşen Akıllı Telefon Nasıl Tamir Edilir?

 1. 1- Sudan Çıkartın. Söylememize gerek yok ama evet, ilk adımımız cihazı sudan çıkartmak olacaktır.
 2. 2- Telefonu Kapatın. Şimdi, ilk adımı normal bir şekilde yaptığınızı göz önüne alıyoruz.
 3. 3- Her Şeyi Sökün.
 4. 4- Kurutun.
 5. 5- Bekleyin.
You might be interested:  Telefon Eşleştirme Nasıl Anlaşılır?

Nem cep telefonuna zarar verir mi?

Soğuk ve Nem Akıllı telefonların aşırı ısı değişimi ve düşük ısı telefonun pilini ve ekranını olumsuz etkiliyor. Bu telefonların işlemcileri de soğuk havadan etkileniyor. Havada nem artışı telefon bileşenlerinin zarar görmesine ve de bozulmasına neden olabiliyor.

Içine su kaçan telefon nasıl kurutulur?

Telefonunuzu slika jel ile dolu bir kaba koyarsanız, içerisindeki sıvı ve nem çok hızlı bir şekilde bu kum tanecikleri tarafından çekilecektir. Slika Jel’i arayacak vakti olmayanlar için ikinci doğal çözüm pirinç. Telefonu pirinç içerisine koyarsanız, pirinç tanecikleri içerisindeki suyu emecektir.

Telefon nemden etkilenir mi?

Cep telefonu satıcılarına göre sıcak ve nemli hava cep telefonlarında oksitlenme yaparak bozulmasına neden oluyor. O yüzden nemden hemen etkileniyor.

Saç kurutma makinesi ile telefon kurutulur mu?

Telefonu kurutmak için saç kurutma makinesi kullanmayın! Ayrıyeten sıcak hava telefonunuzun bazı parçalarını eritebilir.

Sıcak buhar telefona zarar verir mi?

Sıcak hava, ısınan telefonun soğumasına engel olacağından uzun süreli kullanımlar, telefonlara kalıcı zararlar verebilir. Bu nedenle aşırı sıcaklarda telefonunuzu biraz kullandıktan sonra soğuması için dinlendirin ve bir süre kullanmayın.

ISI telefona zarar verir mi?

Telefonların ideal sıcaklık dereceleri vardır. Telefon sıcaklığı bu derecenin üstüne çıktığında cihaz risk atına girer. Telefonların ısı artışının altında bir çok sebep yer alır. Fakat telefonunuz çok fazla ısınıyorsa telefonunuzun kullanım ömrü kısalır.

Telefon güneşte kalırsa ne olur?

Güneş ışınlarına maruz kalan akılı telefonların sıcaklığı yükselerek patlama riski taşımaktadır. Cep telefonları çalıştıkça ısısı artmaktadır. Güneş ışınlarının akıllı telefonlara daha fazla bir ısı aktarması nedeniyle istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Suya düşen telefon tamir edilebilir mi?

Sıvı temasından dolayı telefonu teknik servise verdiğinizde muhtemelen kullanıcı hatası sayılacağından garanti kapsamı dışında kalacaktır. Suya düşen bir telefonun tamiri masraflı ve vakit alan bir durumdur. Fakat sadece birkaç adımda içerisine su giren bir telefonu kurtarmak mümkün.

You might be interested:  Soru: Gta 4 Telefon Nasıl Kullanılır?

Su alan telefon tamir edilir mi?

Telefonun sahibi tüm önerileri uygulamış olmasına karşın hala telefonun içinde su kaldığını düşünüyorsa o halde telefonu tamire götürmelidir. Bunun için servis elemanları orijinal yedek parça önerebilirler. Eğer, su cihazın parçalarına zarar verdiyse o parçaların değişmesi gerekir.

Telefon denize düşerse ne yapmalı?

Eğer Telefonunuz Suya Düşerse;

 1. Telefonunuza kablo (kulaklık, USB Kablosu vb.) takılıysa hemen çıkarın.
 2. Telefonunuzu kuru bir bez ile silin. Kurutma makinesi ile kesinlikle kurutmaya çalışmayın.
 3. Telefonunuzu baş aşağı tutun ve sallayın.
 4. Telefonunuz kapalı değilse kapalı konuma getirin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector