Okuyucular soruyor: Unlocked Telefon Ne Demek?

Kilidi açık telefon ne demek?

Unlocked Phone terimi iPhone telefonlar piyasaya sürüldüğünden bu yana sıkça duymuş olduğunu tahmin ettiğimiz bir tanımlama. Factory Unlocked olarak tanımlanan tüm iPhone’lar bütün ülkelerde ve bütün operatörlerde kolaylıkla çalışabilen sürümler olarak bilinir.

Unlock işlemi nedir?

Bir telefonun kilidini açmak (telefonu unlock yapma), onu farklı bir operatörle kullanmak veya yeni bir servis sağlayıcıya geçerken mevcut telefonunuzu da kullanabilmek için farklı bir SIM kartla çalışmayı destekler. Telefonun kilidini açmak için genellikle bir kilit açma ( unlock ) koduna ihtiyacınız olacaktır.

SIM locked ne demek?

SIM kartınızın başka kişiler tarafından telefon aramaları veya hücresel veri için kullanılmasını önlemek amacıyla bir SIM PIN kullanabilirsiniz. Böylece, aygıtınızı her yeniden başlattığınızda veya SIM kartınızı her çıkardığınızda SIM kartınız otomatik olarak kilitlenir ve durum çubuğunda “Kilitli SIM ” ifadesi görünür.

iPhone 11 kilitlendi nasıl açabilirim?

iPhone X, 11, 12 veya 13 aygıtınızı yeniden başlatma Ses düğmelerinden birine ve yan düğmeye basıp “kapat” sürgüsü görünene kadar düğmeleri basılı tutun. Sürgüyü sürükleyip aygıtınızın kapanması için 30 saniye bekleyin. Aygıtınız donduysa veya yanıt vermiyorsa aygıtınızı yeniden başlamaya zorlayın. 3

iPad etkinleştirme kilidi nasıl açılır?

Bul uygulaması, Etkinleştirme Kilidi özelliğini içerir. iOS 10.3 veya sonraki sürümlerde:

 1. Ayarlar > [adınız] öğesine dokunun.
 2. Aşağı kaydırın ve Çıkış Yap’a dokunun.
 3. Apple Kimliğinizin parolasını girin ve Kapat’a dokunun.
 4. Ayarlar’a geri dönün.
 5. Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil’e dokunun.
You might be interested:  Soru: 00216 Hangi Ülkenin Telefon Kodu?

Factory Unlock ne demek?

Factory Unlocked: Sim kilidi olmayan anlamına gelir. Bu da sim kilidi var anlamına gelir. Bir cihaz factory unlocked ise tüm operatörlerle çalışabilir demektir. (Turkcell, vodafone, avea vb..)

Xiaomi unlock nedir?

Bootloader kilidi Xiaomi cihazlara dışarıdan müdahale edilmesini engelleyen bir güvenlik önlemidir. Bu kilit sayesinde cihazların stabilitesi korunarak, aracıların sattıkları cihazlara yükledikleri sahte/casus yazılımların önüne geçilmesi, cihazların güvenliğinin sağlanması amaçlanmıştır.

Root edilmiş cihaz ne demek?

Root erişimi, Android işletim sistemini kullanan telefon ve tablet gibi cihazların, sistemsel tüm kısıtlamalarını kaldırarak tam yetki vermektir. Daha önce Android cihazın ulaşamadığınız tüm detaylarına erişim hakkı vermeyi sağlamaktadır.

Sim kilidi kaç haneli?

PIN 1 kodu, sim karta verilen 4 haneli şifredir. Cihazınızı her açtığınızda hattınızı kullanabilmeniz için PIN 1 kodunuzu girmeniz gerekir.

PUK kodu nereden alınır?

PUK kodları sim kartın ait olduğu operatörün müşteri temsilcilerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca İnternet sitesinden de PUK kodu öğrenilmesi mümkündür.

CDMA kilidi ne demek?

CDMA (Code Division Multiple Access – Kod Bölmeli Çoklu Erişim) teknolojisi kablolu, yani ev ve iş yerindeki sabit telefonların sim kartsız ve kablosuz kullanılabilmesini sağlamaktadır. 1G denilen iletişim teknolojisinin ilk örneklerindendir.

iPhone unutulan ekran kilidi nasıl açılır?

iPhone ‘unuz için doğru düğmeyi basılı tutarken iPhone ‘unuzu hemen bilgisayara bağlayın. Düğmeyi bırakmayın. iPhone ‘unuzda kurtarma modu ekranını görene kadar düğmeyi basılı tutun, ardından bırakın.

Apple ekran kilidi nasıl açılır?

Parola ayarlama

 1. iPhone X veya sonraki bir modelinde ya da Face ID özellikli bir iPad’de Ayarlar > Face ID ve Parola’ya gidin. Önceki iPhone modellerinde Touch ID ve Parola’ya gidin.
 2. Parolayı Aç’a dokunun.
 3. Altı basamaklı bir parola girin.
 4. Onaylamak ve etkinleştirmek için parolanızı tekrar girin.
You might be interested:  FAQ: Telefon Kulaklık Girişi Tamiri Ne Kadar?

iPhone 11 reset nasıl atılır?

5- iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max hard reset atma

 1. Ses açma tuşuna basıp bırakın.
 2. Ses kısma tuşuna basıp bırakın.
 3. Yan düğmeye (Power) Apple logosunu görene kadar basılı tutun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector