Sık sorulan: 0038 Hangi Ülkenin Telefon Kodu?

+685 Nerenin Kodu?

685 Nerenin Alan Kodu? 685 alan kodu Samoa’ya aittir.

0338 nerenin alan kodu?

338 alan kodu Karaman iline ait bir telefon alan kodudur. Karaman ilinin kodu 338 telefon kodu olduğu gibi aynı zamanda Karaman ilçelerinin de telefon alan kodu 338 olarak belirlenmiştir. 0338 telefon kodu Karaman ilimize ait bir telefon kodudur.

+594 Neresi?

Fransız Guyanası’da ile iletişime geçmek + 594 Nolu kodu numaradan önce çevirmek gerekir.

Türkiye kodu ne?

Telefon kodlarından birisi de +90 kodudur. Bu kod ülkemize, yani Türkiye’ye aittir. Böylelikle Gelen aramaların başında +90 kodu bulunuyor ise bu Türkiye’den gelen bir arama olduğu ülke kodlarından anlaşılır.

Telefon alan kodları neye göre?

Ülkelerin kodları Uluslararası Telekomünikasyon Birliği(ITU) tarafından atanıyor. Yukarıdaki maddelerden de anlaşılacağı gibi uluslararası numaraların verilmesi, ülkelerin coğrafi konumlarına göre oluyor. Ancak bazı ülkeler sonradan numara değişikliği yaparak coğrafi konumlarından farklı bir numaraya geçiş yapabiliyor.

370 nerenin kodu dolandırıcılığı?

+ 370 telefon aramalarında kullanılan numaraların başına gelen ülke kodudur. + 370 ülke kodu Litvanya’ ya aittir. Dünyada en hızlı internet bağlantısına sahip olan bu ülke de arama yapabilmek için kullanılan numaralar + 370 ile başlamaktadır.

+32 Hangi ülkenin telefon kodu?

32 Belçika’nın alan kodudur. Avrupa Birliğinin kurucu üyesi olan Belçika Krallığı Batı Avrupa’da bulunmaktadır. Kuzeybatıda Kuzey Denizi, kuzeyde Hollanda, güneybatıda Fransa, doğuda Lüksemburg ve Almanya ile sınırı vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector