Sık sorulan: Dect Telefon Ne Demek?

GAP uyumlu telefon ne demek?

GAP uyumu, farklı üreticilerin DECT telefonlarının ve bazlarının en temel işlevsellik düzeyinde, arama yapma ve alma düzeyinde birlikte çalışmasını sağlar. CAT-iq, GAP ekipmanıyla geriye dönük uyumluluğu korurken, farklı üreticilerin IP-DECT baz istasyonları ve ahizeleri arasında değiştirilebilirlik sağlar.

Telsiz telefon nasıl çalışır?

DECT, 1880 ila 1930 MHz frekans aralığındaki radyo sinyallerini kullanarak çalışır. DECT ekipmanının çıkış gücü çok düşüktür; normal ahizeler için 0 ila 0.01 vat arasında ve sabit baz istasyonları için 0.01 ile 0.12 arasındadır.

Telsiz telefon ne işe yarar?

Bir telefonun, kendi dahil olduğu baz istasyonu sisteminden çıkıp, uzaktaki bir lokasyonda çalışan başka bir baz istasyonu sisteminin kapsama alanına girdiğinde, oraya kayıt olan bir telefon gibi görüşme yapabilmesini sağlar.

ECO DECT ne demek?

ECO DECT, DECT telefonların elektrik tüketimini ve iletişim gücünü azaltan bir teknolojidir. ECO Mode Plus özelliği telefon bekleme modundayken iletişim sinyallerini sıfırlar. DECT iletişim sinyalleri ECO Mode Plus özellğini destekleyen tüm tanımlı el cihazlarında kapatılır.

Çift Ahizeli telefon ne demek?

Bu telefon tek hat kullanan 2 tane telefon cihazı. Yani 2 adet telefon almıyorsunuz. Ana üniteyi hatta bağlayıp iki ünite ile sadece bir hattı kullanıyorsunuz. Yani paralel iki cihaz.

DECT kulaklık nedir?

DECT ise çok daha geniş bir kapsama alanı sağlıyor. DECT kulaklıklar bir baz istasyon ve bu baz istasyonuna bağlanan cihazlar (PC, Telefon) şeklinde çalışıyor. Kulaklık da bu baz istasyonuyla eşileşiyor ve bu cihaz enerjisini kendisi ayrı bir şekilde alıyor. Anteni kuvvetli ve geniş kapsama alanı sunuyor.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Kıbrıs Telefon Nasıl Aranır?

Telefon santral sistemi nedir?

Santral sistemi, telefon şebekelerinde aboneler ve kullanıcılar arasında iletişimi sağlayan gelen ve giden aramaları otomatik olarak yönlendiren telekomünikasyon sistemine verilen isimdir.

Telefonda baz ne demek?

Baz kelimesi İngilizce base (temel taban esas) kelimesinin Türkçeye geçmiş şeklidir. Baz istasyonu cep telefonu ile haberleşmede elektro manyetik sinyalleri yayınlayan veya alan bir anten ile bir radyo verici alıcısıdır.

Telsiz telefona ne denir?

Telsiz Masaüstü Telefon Nedir? Telsiz masaüstü telefonlar “Dect” olarak da adlandırılırlar.

Telefon Telsiz ne demek?

Telsiz, görevi itibariyle haberleşmeyi sağlayan kablosuz cihazdır. İletişim kurmasını sağlayan antenleri vardır. İki istasyonun aynı anda konuşması prensibi ise farklı frekansları esas alan bir sistemdir ve duplex haberleşme adı verilir.

IP telefon ne ise yarar?

Ip telefonu, analog ses sinyallerini alarak dijital ses sinyallerine dönüştürür ve bu ses sinyallerini, internet protokolü ile aktarır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector