Sık sorulan: Iphone Telefon Nasıl Sıfırlanır?

iPhone 6 sıfırlama nasıl yapılır?

Bir iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s veya iPhone 6s Plus kullanıyorsanız reset atma işlemi için lütfen aşağıdaki adımları izleyiniz.

 1. Açma / kapatma butonuna ve ana ekran butonuna aynı anda basın.
 2. Apple logosunu görünce kadar basılı tutmaya devam edin.
 3. Apple logosunu gördüğünüzde tüm butonları bırakın.

iPhone fabrika ayarlarına nasıl dönülür?

iPhone ‘u fabrika ayarlarına döndürmek için “ Ayarlar ” –> ” Genel ” –> ” Sıfırla” imleri seçildiğinde gelinen ekranda, ilk iki sırada “ Tüm Ayarları Sıfırla ” ve ” Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil ” seçenekleri bulunur.

Açılmayan iPhone nasıl sıfırlanır?

iPhone SE (2. nesil) dahil olmak üzere iPhone 8 veya sonraki modellerde: Sesi aç düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Ardından yan düğmeyi basılı tutun. iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ınızda: Yan düğmeyi ve sesi kıs düğmesini aynı anda basılı tutun.

iPhone 7 format nasıl atılır?

Eğer iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ınız kiltilenirse, cevap vermezse, güç ve ses kısma tuşuna aynı anda 5 saniye basılı tutun. iPhone 7 ‘niz reset’lenecektir. Reset’lendiği zaman ekran birkaç saniye biraz garip görünebilir, ancak iPhone birkaç dakika içinde yeniden açılıyor.

You might be interested:  Kapalı Telefon Nasıl Açılır?

iPhone 6 kapandı açılmıyor ne yapmalıyım?

Ancak uygulayabileceğiniz birkaç yöntem daha var. iPhone 6 telefonum açılmıyor diyorsanız yeniden başlatmaya zorlamayı deneyebilirsiniz. Açma/kapama düğmesi ve ana ekran düğmesine aynı anda 10-30 saniye boyunca basın. Apple logosu görünene kadar basılı tutun. Bu işlemi yapınca iPhone ‘un yeniden başlaması gerekir.

Apple 6s nasıl sıfırlanır?

iPhone ‘daki tüm içerikleri ve ayarları silme

 1. Ayarlar > Genel > iPhone ‘u Aktar veya Sıfırla’ya gidin.
 2. Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil’e dokunun.

iPhone 6 S fabrika ayarlarına nasıl dönülür?

iPhone veya iPad’inizi sıfırlamak için Ayarlar> Genel> Sıfırla öğesine gidin ve ardından Tüm İçeriği ve Ayarları Sil öğesini seçin. Ayarladıysanız, şifrenizi girdikten sonra, iPhone ‘u silme seçeneğiyle birlikte bir uyarı kutusu görünecektir. Bu kutuya dokunun.

iPhone fabrika ayarlarına döndürme herşey silinir mi?

Ayarlar > Genel > iPhone ‘u Aktar veya Sıfırla > Sıfırla’ya gidin. Bir seçenek seçin: UYARI: Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneğine dokunursanız mevcut tüm içeriğiniz silinir. iPhone ‘u silme konusuna bakın.

iPhone 12 nasıl resetlenir?

iPhone ‘a hard reset nasıl atılır?

 1. On/Off butonuna basın. (
 2. On/Off butonuna basılı tutarken, Home butonuna (Ana ekran tuşu-cihazın önünde) basın ve basıl tutun.
 3. Bu tuşlara ekran kapanana kadar ve tekrar görüntü gelene kadar (Apple logosu gelene kadar)basılı tutun.

iPhone etkinleştirme hatası neden olur?

iPhone ‘unuzu çok çeşitli sebeplerden etkinleştiremiyor olabilirsiniz bunlar sim yok veya geçersiz sim hatası, etkinleştirme kilidi veya darbe kaynaklı anakart sorunlarından dolayı ortaya çıkabilir.

iPhone telefon kilitlenirse nasıl açılır?

iPhone veya iPad’in Açma Kapama butonu ile Ana Ekran butonuna aynı anda basılı tutun ve ekrana Apple logosu gelene kadar basılı tutmaya devam edin. Ekrana Apple logosu gelince butonlara basmayı bırakın. Yaklaşık 1 dakika hiç bir işlem yapmadan bekleyin. Apple logosundan sonra açılış ekranını göreceksiniz.

You might be interested:  Samsung J7 Nasıl Bir Telefon?

iPhone bilgisayardan nasıl sıfırlanır?

– iPhone ‘u iTunes açıkken bilgisayara bağlayalım. -Cihazın güç tuşuna, Apple logosunu görene kadar basalım. -Güç tuşundan elimizi çekmeden elma logosu görünür görünmez hemen “Ses Kısma tuşuna” basıyoruz. -10 saniye sonra Güç tuşuna basmayı bırakıyoruz, ancak ses kısma tuşuna en az 5 saniye daha basmaya devam ediyoruz.

Apple’da virüs nasıl temizlenir?

Tanımadığınız veya sorunların ortaya çıkmaya başladığı zamanlarda indirdiğiniz uygulamaları silin. “Ayarlar” menüsünde “Safari”ye gidin. “Geçmişi ve web sitesi verilerini sil” öğesine dokunun. Kapatmak için güç düğmesini basılı tutun ve kaydırın. Ardından yeniden başlatmak için tekrar basılı tutun.

Apple kimliği sıfırlama nasıl yapılır?

Apple Destek uygulamasını açın ve aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Konular altında, Parolalar ve Güvenlik’e dokunun.
 2. Apple Kimliği parolasını sıfırlama ‘ya dokunun.
 3. Başlayın’a ve ardından “Farklı Bir Apple Kimliği ” seçeneğine dokunun.
 4. Parolasını sıfırlamanız gereken Apple Kimliğini girin.

iPhone format nasıl atılır tuşlarla?

* On / Off tuşuna basarken aynı anda Home tuşuna da basın ve basılı tutun. * Bu tuşlara ekrana Apple logosu gelene kadar basılı tutun. * Yan düğmeye basın ve basılı tutun Apple logosu görene kadar yan düğmesine ( Uyku / Uyandırma ) basılı tutun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector