Sık sorulan: Telefon Sim Kartını Okumuyor Ne Yapmalıyım?

Telefon sim kartı kabul etmiyor neden?

Telefon başka hat kabul etmiyor ise bunun sebebi şunlar olabilir: Telefon sim kartı tanımıyorsa, sim kartta bir sorun olabilir. Eğer IMEI numarası aktif değilse telefon sim kartı çalıştırmaz. Telefonun bataryası çok şiştiği zamanlarda sim kart yuvası yerinden oynayabilir, bu da kartın okunmasını engeller.

SIM kart neyle silinir?

Eğer SIM kart tepsisini de temizlemek isterseniz, bunu yerinden çıkarın. SIM kartı da tepsiden çıkarın. Pamuklu çubuğu sabunlu suya batırın, fazla suyu sıkarak süzün. Daha sonra bununla SIM kart tepsisini silin.

Telefonda hizmet yok nasıl düzelir?

Android Cihazlarda Servis Yok Sorunu Nasıl Çözülür? Android akıllı telefonlarla ilgili bir sorun yaşadığınızda yapacağınız ilk ve en basit adım telefonu yeniden başlatmaktır. Bunu yapmak için yeniden başlatma yazısı çıkana kadar güç tuşuna basmak, yeniden başlatmayı seçmek ve telefon başlatılırken beklemektir.

Geçersiz SIM hatası nasıl çözülür?

Geçersiz SIM veya SIM Kartı Takılı Değil uyarısı görüyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

 1. Kablosuz iletişim operatörünüzden alınmış etkin durumda bir planınız olduğundan emin olun.
 2. iPhone veya iPad’inizi iOS’in en son sürümüne güncelleyin.
 3. iPhone veya iPad’inizi yeniden başlatın.
You might be interested:  FAQ: Donan Telefon Nasıl Açılır?

Telefonda ag baglantisi yok ne demek?

Ağda kayıtlı değil hatasının nedeni telefonun belli olmayan bir sebepten dolayı baz istasyonu bağlantısının kopmasından veya anlık çıkmasından kaynaklanmaktadır. Bu hata android telefonlarda karşımıza çıkmaktadır.

Samsung şebeke sorunu nasıl çözülür?

Telefonunuzu yeniden başlatarak ya da kapatıp açarak şebekede gelişen sorunu çözmeniz mümkün olabilir. Aynı şeyi SIM kartını çıkartıp takarak da uygulamanız mümkündür. Yeniden başlatma halinde telefonun şebeke problemlerini çözmesi mümkün olacaktır.

Samsung telefon neden sim kartı okumuyor?

Sim kartınız eskimiş olabilir. Süreki takıp çıkarma durumunda yıpranmış olabilir. Nano sim kart desteklemeyen cihazınız varsa kartı kendi çabalarınızla takmışsanız temassızlık kaynaklı problemler yaşıyor olabilirsiniz. Bazı durumlarda yazılımsal sorunlar görülebilir ancak bu durum çok önemli değildir.

Telefon sim karttaki numaraları telefona nasıl aktarılır?

Kişileri içe aktarma

 1. SIM kartı cihazınıza takın.
 2. Android telefon veya tabletinizde Kişiler uygulamasını açın.
 3. Sol üstte Menü Ayarlar. İçe aktar’a dokunun.
 4. SIM kart ‘a dokunun. Cihazınızda birden çok hesabınız varsa kişilerin kaydedileceği hesabı seçin.

SIM kartına format nasıl atılır?

SIM kart okuyucu programının içeriğini görüntüleyin. İçeriği yönetmek için bir menü arayüzü içeren bir kullanıcı arayüzü penceresi görüntülenmelidir. Uygulamanın menüsünde “Sıfırla” düğmesini bulun. Gerekirse “Yardım” menüsüne erişin ve “Sıfırla” özelliğini arayın.

Telefon servis yok diyor neden?

Şebeke hatasına yol açabilecek durumlardan biri SIM kartın yuva içerisine tam olarak yerleşmemesinden kaynaklanabilir. Böyle bir durumda servis yok hatası ile karşı karşıya kalınır. Diğer yandan telefonun “ayarlar” bölümünden “uçak modu” alanına girilmeli ve uçak modunun aktif olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Telefon şebeke ayarları nasıl yapılır?

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Anasayfadan “Uygulamalar” bölümüne dokunun.
 2. “ Ayarlar ”a giriş yapın.
 3. “Mobil Erişim Noktası ve İnternet” bölümünü seçin.
 4. “ Şebeke Modu”na dokunun.
 5. “LTE / 4.5G” şebeke modunu seçin.
You might be interested:  Okuyucular soruyor: Telefon Taksitleri Ne Zaman Başlayacak 2016?

Hücresel Güncelleme Nasıl Yapılır?

Aygıtınızın Wi-Fi ağına veya hücresel ağa bağlı olduğundan emin olun. Ayarlar > Genel > Hakkında’ya dokunun. Operatör güncellemenizi yüklemek için ekrandaki yönergeleri izleyin.

SIM kart kalıcı olarak engellendi ne demek Vodafone?

PIN 1 kodunun yanlış girilmesi sebebiyle bloke olan SIM kartınıza yeniden erişebilmek için, 8 haneli PUK 1 şifresini girmeniz gerekir. PIN 1 kodunun aksine, PUK 1 kodu değiştirilemez ve 10 defadan fazla hatalı girildiğinde SIM kartınız kalıcı şekilde bloke olur; dolayısıyla SIM kart değişikliği yapmanız gerekir.

Gevey ne demek?

Gevey, üzerinde elektronik devreler olan basit bir aparattır. Sim kilidini kaldırmak yerine bypass ederek, telefonun sim kilidi serverlarını aşmasını sağlar. Gelelim gevey hakkındaki detaylara…

Sim ağı pin kilidi nedir?

Samsung SiM Ağı Pin Kilidi, ülkemize yurt dışından ucuz diye getirilen telefonlarda çok sık görünen bu sorunun 3 basit çözümünü anlatacağız. Bu, telefonun başka bir şebekeyle uyumlu olsa bile telefonu aldığınız taşıyıcıyla çalışabileceği anlamına gelir. Eskiden ülkemizde de yapılıyordu sonra BTK tarafınca kaldırıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector