Sık sorulan: Telefon Yurtdışına Nasıl Açılır?

Turkcell telefon yurtdışı nasıl açılır?

Hattınızı yurt dışında kullanmak için Turkcell.com.tr’de en altta bulunan “İşlem merkezi” sayfasına Turkcell şifrenizle giriş yapın. Ardından açılan ekranda sol menüde bulunan “Ayarlar” seçeneğine tıklayın. “Yurt Dışı Ayarlarım” bölümünü açarak “Yurt Dışında Kullanım”ı açık hale getirebilirsiniz.

Vodafone yurtdışı arama nasıl açılır?

Yurt dışında Çıkmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

  1. Yurt dışına çıkmadan önce hattınızı yurt dışında kullanıma açmalısınız.
  2. Online Self Servis’ten açabilirsiniz.
  3. Yurt içinde «ROAM AC» yazıp 7048’e SMS göndererek açabilirsiniz. veya buraya tıklayarak SMS atabilirsiniz..
  4. *121# yazıp arama tuşuna basarak açabilirsiniz.

Telefonum yurt dışına açık mı?

Hattınızın yurt dışını aramaya açık olduğunu kontrol etmek için YURTDISI ARAMA yazıp 2222’ye ücretsiz SMS gönderebilirsiniz.

Türk Telekom hattım yurtdışına açık mı?

Yurt dışına çıkmadan önce faturalı/faturasız hattınızın uluslararası dolaşıma (roaming) açık olduğundan emin olmalısınız. www.turktelekom.com.tr’deki online işlemler menüsünden hatlarını uluslararası dolaşıma açtırabilirler.

Turkcell hangi ülkelerde var?

Geçerli ülkeler: ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Krallık (İngiltere, İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda), Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Faroe Adaları, Fransa, Hollanda, İrlanda, İtalya, İspanya, Kanada, Kanal Adaları, KKTC, Polonya, Portekiz, Porto Riko, San Marino, Slovenya,

You might be interested:  FAQ: Telefon Ram Nasıl Temizlenir?

Hattımı yurt dışında kullanıma nasıl kapatırım?

Yurt dışında 4G servisini nasıl kapatabilirim? 4G YURTDISI KAPAT yazıp yurt içinde; 7048, 7000, yurt dışında ise; +905427048000, +905427000000’e SMS göndererek iptalini sağlayabilirsiniz. Yurt dışı 4G iptal işlemi talebinizden sonra 24 saat içerisinde gerçekleşmektedir.

Vodafone yurtdışı arama dakikası ne kadar?

Her Şey Dahil Pasaport Dünya: Arama /Aranma 1,02TL, SMS 71,4kr. Hattınızı Yurt Dışında Kullanıma Açmak İçin Hemen Tıklayın! İlk 20 MB 35,7 ₺, sonraki her 50 MB 81,59 ₺ Ücretlendirme periyodu 1KB’dır.

Vodafone Hattimi yurt disinda nasil kullanim?

Hattımı Nasıl Yurt dışı Kullanıma Açarım?

  1. Online Self Servis’ten açabilirsiniz.
  2. Yurt içinde «ROAM AC» yazıp 7048’e SMS göndererek açabilirsiniz.
  3. *121# yazıp arama tuşuna basarak açabilirsiniz.
  4. Vodafone Müşteri Hizmetleri (542) ve Vodafone Mağazaları’nden açabilirsiniz.

Yurt dışından aranmak ücretli mi?

Türkiye’den Yurt Dışını Arama Türkiye’deyken yurt dışından arandığımda ücretlendirilir miyim? Hayır, Türkiye’deyken yurt dışından arandığınızda ücretlendirilmezsiniz.

Yurt dışında gelen SMS ücretli mi?

Yurt Dışında Kullanım Yurt dışındayken aldığınız SMS ‘ler ücretlendirilmemektedir.

Yurt dışına gidince hat kapanır mı?

Telefon hattınız siz açtırana kadar yurt dışı kullanımına kapalı oluyor. Hattınızı yurt dışı kullanımına açtırmazsanız ne arama yapabilirsiniz, ne aranabilirsiniz, ne de mesaj atabilirsiniz. Ama WiFi’a bağlandığınız her yerde Whatsapp üzerinden sevdiklerinize ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom hattımı yurtdışına nasıl kapatırım?

Turktelekom iletişim merkezlerine giderek hattınızı yurt dışına kapattırabilirsiniz. Avea hattınızdan 500 numarasını arayarak hattınızı yurt dışı için kapattırabilirsiniz. Sabit telefon ve diğer operatörlerden 444 1 500 sesli yanıt sistemini arayarak hattınızı yurt dışı aramalarına kapattırabilirsiniz.

* 151 nedir?

*151 # yurtdışında geçerli paket satın alma servisimiz, üstelik *151 # yurtdışındayken de ücretsiz. Gizli numaralardan gelen aramaları engelleme servisimizdir.

You might be interested:  Soru: Masaüstü Bilgisayara Telefon Internet Nasıl Bağlanır?

Türkiyeden yurtdışını arama nasıl yapılır?

Türkiye’den yurtdışındaki bir numarayı ararken; numaranın başına Uluslararası AramaKodu “00” veya “+” eklenerek arama yapılmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector