Soru: 170 Nolu Telefon Nereye Ait?

SGK 170 hangi saatler arası çalışıyor?

İş kanunu ile ilgili soruları cevaplandırır. Bu konularda bilgi almak isteyen vatandaşlar 170 numaralı hattı arayabilir. Bu hat 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

SGK ile ilgili soruları nereye sorabilirim?

Alo 170

  • Soru,
  • Öneri,
  • Eleştiri,
  • İhbar,
  • Şikâyet,
  • Başvuru ve taleplerinizi,

SGK şikayet nasıl yapılır?

Sigortasız işçi çalıştıran işvereni, SGK tarafından kurulan ALO 170 hattından şikayet etmek mümkündür. Şikayetin ardından kurumun denetiminin yapılması için iş yeri unvanı, açık adres ve sigortasız çalıştırılan kişilerin kimlik bilgileri verilmelidir.

Alo 179 nedir?

j) Görevi gereği Alo 179 Turizm hattına gelen yerli ve yabancı turist ile yerli vatandaş şikayetlerini hassasiyet ve titizlikle tespit ederek kayda geçirmek; şikayetlerin durumuna göre anında yada ivedi olarak 24 saat içinde ilgili kuruma iletmek.

170 kaçta kapanıyor?

Çalışma Hayatı İletişim Merkezi “ALO 170 ” i 7 gün 24 saat arayabilirsiniz. İletişim merkezimiz, T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Kurumu tarafından sunulan tüm hizmetlerle ilgili olarak bilgilendirme yapmakta ve çözüm üretmektedir.

Sosyal güvenlik numarası nasıl öğrenilir?

SSK sicil numarası en basit şekilde e-devlet üzerinden öğrenilir. E-devlet kapısından SSK sicil numarası sorgulaması yapılmaktadır. Kişi e-devlet şifresi ve TC kimlik numarası ile birlikte e-devlet portalına giriş yapar. Buna göre sayfanın üst kısmında yer alan 4A Sigortalı Tescil Kaydı bölümüne giriş yapılır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: E Devlet Telefon Kaydı Nasıl Yapılır?

SGK ifade daveti nedir?

Bu gibi durumlarda incelemeyi gerçekleştiren Sosyal Güvenlik Denetmenleri veya bazı işlerde SGK Müfettişleri bahsi geçen tarafları ifadesine başvurulmak üzere incelemenin gerçekleştirildiği il müdürlüğüne ya da bazı durumlarda mümkün ise Kurumun merkezine davet etmektedirler.

Ali Tezel e nasıl ulaşabilirim?

0530 095 61 10 VE 0212 571 60 31 NOLU TELEFONLARIMIZDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Ne zaman emekli olurum Danışma Hattı?

Alo 170 SGK danışma hattı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi tarafından hizmet vermektedir.

Sigortasız çalıştığımı nasıl ispat edebilirim?

Sigortasız olarak çalıştığımı nasıl ispat ederim İspat yükü davacı işçiye aitti. İşçi o dönem aynı işyerinde sgklı çalışan birini, komşu işyerinde sgklı çalışan birini tanık olarak gösterebilir. Ayrıca işçi tanık dahil her türlü delil ile sgksız olarak çalıştığını ispat edebilir.

Sigortasız işçi çalıştıran bir işyerini nasıl ihbar edebilirim?

Nasıl ihbar edilir? Sigortasız işçi çalıştıran işvereni, SGK tarafından kurulan ALO 170 hattından şikayet etmek mümkündür. Şikayetin ardından kurumun denetiminin yapılması için iş yeri unvanı, açık adres ve sigortasız çalıştırılan kişilerin kimlik bilgileri verilmelidir.

Sigortasız işçi şikayet ederse ne olur?

Sigortasız çalışan işçi, çalıştığı süre içinde Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüklerine yazılı olarak şikâyette bulunabilir. Yapılan şikâyet sayesinde, yalnızca şikâyet eden değil o işyerinde sigortasız çalışan tüm işçilerin mağduriyeti giderilmiş olur. Bu işlem 1 yıla kadar geriye dönük olarak yapılabilir.

Sosyal hizmetlere nasıl şikayet edilir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Bakanlığın çağrı merkezlerinden ALO 183 hattı üzerinden aile, kadın, çocuk, engelli, yaşlı, şehit yakınları ile gaziler ve gazi yakınlarına yönelik gelen çağrılara rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunulduğunu anımsattı.

Alo 175 nedir?

Ticaret Bakanlığı bünyesinde oluşturulmuş olan “ Alo 175 Tüketici Danışma Hattı” tüketici vatandaşların karşılaşmakta oldukları sorunlar ile alakalı olarak çözüm yollarının sunulduğu bir hizmet merkezidir. Ayrıca bu hizmet merkezince tüketici uyuşmazlıklarına dair ilgili makamlara yönlendirmeler de yapılmaktadır.

You might be interested:  FAQ: Telefon Ne Zaman Şarja Takılmalı?

Alo 173 nedir?

ALO 170 – Çalışma Hayatı İletişim Merkezi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector