Soru: Telefon Nasıl Soğutulur?

Telefon çok ısınıyor ne yapmalıyım?

Telefonun aşırı ısınmasını engelleme yolları

 1. Uygulamaları kontrol edin. Telefonunuz özellikle bir uygulamayı kullandıktan sonra aşırı ısınma sorunu oluşuyorsa uygulamayı kaldırın.
 2. Telefonu serin yerde tutun. Telefonu direkt güneş alan yerlerde bırakmayın.
 3. Batarya kullanımında dikkat.

Telefon aşırı ısınmasını nasıl engellerim?

Telefonunuzun aşırı ısınmasını önlemek için:

 1. Yoğun kaynak kullanan özellikleri veya uygulamaları telefonunuz soğuyana kadar durdurun.
 2. Telefonunuzu doğrudan ısıya veya aşırı güneş ışığına maruz bırakmayın.
 3. Telefonunuzu kapalı veya iyi havalandırılmayan yerlerde tutmayın.
 4. Telefonunuzun ekran parlaklığını azaltın.

Telefonum çok ısınırsa ne olur?

Telefonun ısınmasına ve bataryanın şişmesine sebep olabilmektedir bu durum.Bataryanın şişmesi ve telefonun aşırı ısınması size bir işarettir. Hemen bataryayı çıkarın çünkü patlama olasılığı çok yüksektir. Bir daha telefona o bataryayı takmayınız.

Telefon ısınması normal mi?

Mobil veri ve internet kullanımının da telefonu aşırı ısıttığı bir gerçektir. Çünkü aynı anda birçok uygulama ve bu uygulamaların teknik donanımları da çalıştığından telefonunuzun ısınması çok normal bir durum.Sizlerin telefonlarınızda kalıcı çözümler uygulaması elbette ki pek mümkün olmayacaktır.

Akıllı telefon neden ısınır?

Telefonunuz özellikle hızlı şarjı veya süper hızlı şarjı destekliyorsa telefonunuzun şarj sırasında ısınması normaldir. Hızlı şarjlarda normal şarja göre akım ve gerilim daha yüksektir. Telefonunuzu kablosuz şarj ediyorsanız kablosuz veri iletimi sırasında oluşan enerji kaybı nedeniyle telefonunuz ısı üretebilir.

You might be interested:  Soru: Samsung Telefon Videoları Nereye Kaydediyor?

Huawei telefonum ısınıyor ne yapmalıyım?

Telefonunuz ne kadar hızlı güç tüketirse o kadar çok ısı üretir. Telefonunuzun aşırı ısınmasını önlemek için telefonunuzun güç tüketimini azaltmanız önerilir. Çözüm: Ayarlar > Pil > Pil kullanımını optimize et bölümüne gidin, telefonun durumunu kontrol edin ve telefon ayarlarını istendiği şekilde optimize edin.

iPhone 11 neden çok ısınıyor?

iPhone 11 Konum Hizmetlerini Devre Dışı Bırakma Arka planda çalışan uygulamalar ve sistem servislerinin konum özelliğini kullandığını görmüşsünüzdür. Arka planda konum servislerinin kullanılması, hem çok fazla pil tüketimine neden olur hem de cihazınızın aşırı derecede ısınması sorununa neden olur.

Telefon ısınması nasıl önlenir iPhone?

Aşağıdaki ipuçları yardımcı olacaktır.

 1. Telefonun kabını çıkarın.
 2. Telefonu sıcaklığın hızla yükselebileceği, güneş altındaki bir arabada bırakmayın.
 3. Aşırı sıcak bir iklimde yaşıyorsanız telefonun doğrudan güneş ışınlarıyla temas etmesini engelleyin.
 4. Oyun oynamaktan kaçının.

Telefon neden ısınır ve kapanır?

Kalitesiz ve çok kapalı olunca hava ile temas olmadığından telefonlarda çabuk ısınma yapar. Telefonlarınızın senkronizasyonun sürekli açık olması ve wifi nin kapsama alanı dışında açık olması telefonu yoracağından telefonunuz yine ısınmaktadır. Cep telefonunuz şarjdayken de cihazınızı kullanmamanız gerekmektedir.

Telefon kaç derecede bozulur?

Eğer telefonunuzun sıcaklığı 90 dereceyi aşarsa cihazda kalıcı hasarlar oluşabilir. Bu yüzden cihazınızı 50-60 santigrat derece arasında tutmaya özen gösterin.

Xiaomi neden ısınıyor?

Bataryada aşırı şişme ve kısa sürede ısınma problemi var ise çözüm batarya değişimidir. Telefonum çok ısınıyor problemi telefonun sıcak ortamda uzun süre bekletilmesi, şarjdayken kullanılması, arka planda çalışan çok sayıda uygulama olması, cihazın gereğinden fazla yoğun kullanılması gibi nedenlerden kaynaklanabilir.

iPhone neden çok ısınıyor?

iPhone Isınmasının Normal Nedenleri iPhone ‘unuzu aynı anda şarj etmek ve kullanmak. Uzun süre yüksek kaliteli videolar izlemek. Uzun süre GPS hizmetleri kullanmak. Uzun süre oyun oynamak.

You might be interested:  FAQ: Telefon Koruyucu Cam Nasıl Çıkarılır?

PUBG oynarken telefon neden ısınır?

PUBG Mobile ısınma sorunu için yapacağımız ilk öneri, mobil cihazınızdaki üçüncü parti yazılımları kapatmanız olacak. PUBG Mobile oynarken hali hazırda sisteme ağır bir şekilde yüklenirken bir de bu yazılımların gereksiz yere açık olması, cihazınızın normalden fazla ısınmasına neden olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector